یک برنامه‌ی ۳۰ روزه برای رشد و توسعه فردی

رشد و توسعه فردی

توسعه فردی مجموعه‌ای از فعالیت‌ها و مهارتهایی است که یادگیری آن ها کمک می‌کند در روابط اجتماعی، کاری و تحصیلی خود بهتر عمل کنید.

هر زمان که آگاهانه برای بهبود و خودسازی خود تلاش می‌کنید، در توسعه فردی شرکت می‌کنید. اهمیت رشد شخصی را نمی‌توان دست کم گرفت، زیرا به افراد این امکان را می‌دهد تا به بهترین نسخه از خود تبدیل شوند و به آنها مهارت‌ها و اعتماد به نفس لازم برای گذر از هر موقعیتی را می‌دهد.

 

توسعه فردی چیست؟

به زبان ساده، رشد و توسعه فردی به هر فعالیتی که برای بهبود خود انجام می‌دهید، در زمینه‌هایی که به مغز، ذهن و قلب شما مربوط می‌شود، اشاره دارد.

 

برنامه‌ریزی؛ مرحله بعدی توسعه فردی

مرحله بعدی توسعه فردی، برنامه‌ریزی است. اکنون که درک روشنی از زندگی ایده‌آل خود در آینده دارید، زمان آن است که برنامه‌ریزی کنید تا دریابید چگونه می‌توانید به آن نقطه برسید. انجام یک تحلیل SWOT شخصی را در نظر بگیرید که در آن بزرگ‌ترین نقاط قوت، ضعف، فرصت‌ها و تهدیدهای خود را مشخص کنید. درون‌نگری بخش بزرگی از توسعه فردی است، بنابراین ایجاد یک تجزیه و تحلیل SWOT راهی عالی برای شروع این مسیر است.

شما می‌توانید اهداف توسعه فردی جداگانه‌ای را برای زندگی شغلی و زندگی شخصی خود ایجاد کنید، اگرچه ممکن است بین این دو زمینه همپوشانی وجود داشته باشد. برخی از مهارت‌هایی که می‌توانند رشد شخصی را تسهیل کنند، عبارتند از: ارتباطات، اخلاق کاری، رهبری، سازماندهی، حل مسئله، اعتماد به نفس و صداقت.

 

در تصویر زیر می توانید یک نمونه برنامه جالب ۳۰ روز برای رشد و توسعه فردی از ما دریافت کنید.

 

رشد و توسعه فردی1

 

علت اهمیت رشد و توسعه فردی چیست؟

به نقل از دریموند گرین (Draymond Green)، «اگر در حال بهتر شدن نیستید، دارید بدتر می‌شوید»، لذا توسعه فردی اهمیت دارد. اما یک انگیزه‌ی کلیدی که حتی از این هم الهام‌بخش‌تر است در پس رشد فردی وجود دارد. و آن، اینکه مهارت های توسعه فردی شما را به امور مسلط می‌کنند. وقتی فعالانه در تلاش برای بهبود طرز فکر، مهارت‌ها، و به‌طور کلی زندگی خود هستید، لازم نیست به استعداد یا شانس تکیه کنید.

دنبال کردن در تلگرام دنبال کردن در اینستاگرام دنبال کردن در آپارات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×