هوش مصنوعی مسئول

هوش مصنوعی مسئول

شورای غول‌های فناوری برای توسعه هوش مصنوعی مسئول، شرکت‌ های گوگل، مایکروسافت، اپل، متا و دیگر شرکت‌های بزرگ فناوری به کنسرسیوم ایالات متحده می‌پیوندند تا هوش مصنوعی مسئول را ارتقاء دهند. این گروه روی اجرای اقدامات مورد اشاره در فرمان اجرایی اخیر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا کار خواهد کرد.

مجموعه کاملی از شرکت‌ های بزرگ دنیای فناوری شامل ۲۰۰ شرکت در قالب یک کنسرسیوم به تلاش‌ های ایالات متحده برای پیشبرد شیوه‌ های هوش مصنوعی مسئولانه پیوسته‌اند. کنسرسیوم مؤسسه ایمنی هوش مصنوعی ایالات متحده (AISIC) شرکت‌ های متا، گوگل، مایکروسافت و اپل را به عنوان اعضای خود می‌ بیند.

ریموندو در بیانیه‌ای گفت: دولت ایالات متحده نقش مهمی در تنظیم استاندارد ها و توسعه ابزار های مورد نیاز برای کاهش خطرات و استفاده از پتانسیل عظیم هوش مصنوعی دارد. فرمان اجرایی بایدن که در ماه اکتبر ۲۰۲۳ صادر شد، شامل موارد گسترده‌ ای بود. بنابراین این کنسرسیوم روی توسعه دستورالعمل‌ هایی برای رد تیمینگ (Red-teaming)، ارزیابی قابلیت‌ ها، مدیریت خطر، ایمنی و امنیت و واترمارک کردن محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی تمرکز خواهد کرد.

رد تیمینگ یک اصطلاح در امنیت سایبری است که به دوران جنگ سرد باز می‌گردد و به شبیه‌سازی‌ هایی اشاره دارد که در آن دشمن تیم قرمز نامیده می‌ شود. در شرایط کنونی، دشمن یک هوش مصنوعی در نظر گرفته می‌ شود که می‌ تواند بد رفتار کند.

 

دنبال کردن در تلگرام دنبال کردن در اینستاگرام دنبال کردن در آپارات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×