سامسونگ حافظه مخصوصی را برای هوش مصنوعی تولید خواهد کرد

سامسونگ حافظه مخصوصی را برای هوش مصنوعی تولید خواهد کرد

به گزارش اسپوتنیک، این خبر توسط نشریه SamMobile منتشر شده است. خاطر نشان می شود شرکت سامسونگ استاندارد جدید را در کنفرانس بین المللی مدارهای حالت جامد IEEE، که در ماه فوریه برگزار می شود، ارائه خواهد کرد. GDDR7 بر روی کار با هوش مصنوعی (AI) و گرافیک متمرکز خواهد بود.

انتظار می‌ رود حافظه GDDR7 عملکرد عالی را برای تراشه‌ های هوش مصنوعی با پهنای باند بالای ۱.۵ ترابیت در ثانیه ارائه دهد که ۴۰ درصد بیشتر از GDDR6 است. سرعت انتقال اطلاعات خروجی تا ۳۷ گیگابیت در ثانیه خواهد بود.

همچنین، حافظه GDDR7 دارای اجزای جدیدی است که انتقال حرارت را بهبود می بخشد، این باعث کاهش مقاومت حرارتی تا ۷۰ درصد و سطح بالایی از پایداری حتی در حداکثر بار می شود. نسخه ولتاژ پایین ویژه GDDR7 در اواخر سال ۲۰۲۴ در لپ تاپ های معمولی ظاهر می شود.

در پایان ژانویه، تحلیلگران شرکت TrendForce گفتند که برای کار با هوش مصنوعی، به یک کامپیوتر با ۱۶ گیگابایت رم نیاز است. همچنین، یک دستگاه مناسب برای اجرای چنین وظایفی باید حداقل ۴۰ ترافلاپس قدرت داشته باشد، تاکنون این قدرت تنها توسط پردازنده های جدید Intel Lunar Lake، AMD Ryzen 8000، Qualcomm Snapdragon X Elite قابل ارائه است.

دنبال کردن در تلگرام دنبال کردن در اینستاگرام دنبال کردن در آپارات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×