ورود هوش مصنوعی به المپیک پاریس

هوش مصنوعی و المپیک

رئیس کمیته بین‌المللی المپیک: هوش مصنوعی را به منظور جلوگیری از هرگونه سوء استفاده از ۱۵هزار ورزشکار و مقام رسمی المپیک پاریس در شبکه‌های‌اجتماعی به کار خواهیم گرفت.

از هوش مصنوعی برای شناسایی ورزشکاران با استعداد، تنظیم روش‌ های تمرینی و فراهم آوردن عدالت بیشتر در فرآیند های داوری استفاده می‌ شود. این برنامه که توماس باخ، رئیس کمیته بین‌المللی المپیک، در لندن اعلام کرد، با هدف حفظ ویژگی‌ های منحصر به‌ فرد المپیک و اهمیت جهانی آن طراحی شده است.

در المپیک پاریس، هوش مصنوعی قرار است برای محافظت از ورزشکاران در برابر آزار آنلاین، بهبود تجربه تماشاگران از راه دور و پخش مؤثر مسابقات به کار رود. استفاده از هوش مصنوعی برای نظارت تصویری در بازی‌ های پاریس که موجب نگرانی‌ هایی در مورد حریم خصوصی شده است، همچنان ادامه دارد، هرچند که تضمین‌ هایی برای عدم استفاده از فناوری تشخیص چهره ارائه شده است.

 

هوش مصنوعی در المپیک پاریس

باخ تاکید کرده که هوش مصنوعی وسیله‌ ای برای خدمت به ورزش است، نه جایگزین توانایی‌ های انسانی و این را می‌ توان در همکاری‌ هایی مانند جست‌ و جو برای استعداد های ورزشی در سنگال با شرکت اینتل مشاهده کرد.

در المپیک پاریس برای مبارزه با دوپینگ از فناوری پیشرفته و هوش مصنوعی استفاده خواهد شد. هوش مصنوعی می‌تواند با بررسی داده‌ های ورزشکاران، عملکرد آنها را در المپیک پیش‌ بینی کند و در صورت مشاهده یک روند غیر معمول، هشدار خواهد داد.

تمامی این مراحل در گذشته توسط انسان و به صورت محدود صورت می‌ گرفت. این روش در رشته‌ های ورزشی مانند شنا، وزنه‌ برداری، و دوچرخه‌ سواری مورد استفاده قرار گرفته و نتایج قابل توجهی داشته است.

 

دنبال کردن در تلگرام دنبال کردن در اینستاگرام دنبال کردن در آپارات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×