کلاهبرداران با دیپ‌ فیک ۲۵.۶ میلیون دلار از یک شرکت هنگ‌ کنگی سرقت کردند

سرقت 25.6 میلیون دلاری از یک شرکت در هنگ‌ کنگ

کلاهبرداران با دیپ‌فیک مدیر مالی یک شرکت بین‌المللی در هنگ‌کنگ را فریب دادند و توانستند ۲۵.۶ میلیون دلار سرقت کنند. این کلاهبرداران در یک کنفرانس ویدیویی با هویتی جعلی حضور داشتند و تنها مدیر مالی شرکت شخص واقعی در این جلسه بود. درحال‌حاضر ۶ مظنون به این سرقت دستگیر شده‌اند.

 

سرقت 25.6 میلیون دلاری از یک شرکت در هنگ‌ کنگ2

 

وقتی کلاهبرداران با مدیر مالی شرکت هنگ‌کنگی تماس گرفتند، در ابتدا او مشکوک شد، زیرا در ایمیل از او می‌خواستند تراکنش‌های مخفی انجام دهد. طی تماس تصویری، این مدیر با افراد زیادی جلسه گذاشت. اما در واقعیت تمامی افراد حاضر در جلسه با دیپ‌فیک هویت فرد واقعی را جعل کرده بودند.

اولین کلاهبرداری با استفاده از فناوری جعل عمیق

یک کارمند مالی که در یک شرکت چند ملیتی در هنگ‌ کنگ مشغول کار بوده است، با فریب خوردن از کلاهبردارانی که از فناوری دیپ‌ فیک یا جعل عمیق استفاده کرده بودند مبلغ ۲۵ میلیون دلار به آنها پرداخت کرد.

پلیس هنگ‌ کنگ گفته است سارقان در این کلاهبرداری پیچیده، به عنوان مدیر مالی با کارمند تماس برقرار کرده و صحنه ویدئوکنفرانس را طوری چیده بودند که گویی چند نفر دیگر از کارکنان شرکت نیز در جلسه حضور دارند. در حالی که تمامی افراد در جلسه از طریق فناوری جعل عمیق درست شده بودند و واقعی نبودند.

 

سرقت 25.6 میلیون دلاری از یک شرکت در هنگ‌ کنگ3

 

دنبال کردن در تلگرام دنبال کردن در اینستاگرام دنبال کردن در آپارات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×