مایکروسافت هاب هوش مصنوعی را در لندن افتتاح کرد

مایکروسافت هاب هوش مصنوعی را در لندن افتتاح کرد

مایکروسافت از آغاز به‌ کار یک مرکز جدید هوش مصنوعی در لندن برای پیشرفت تحقیقات متمرکز بر این فناوری خبر داد. مایکروسافت ماه گذشته کسب‌ و‌ کار جدیدی به نام Microsoft AI بنیان‌ گذاری کرد که وظیفه‌ ی پیش‌ برد پروژه‌ های هوش مصنوعی شرکت ردموندی را بر عهده دارد. مایکروسافت حالا از افتتاح مرکز هوش مصنوعی در لندن خبر داده است تا بار دیگر تعهد خود را به این حوزه نشان دهد.

مرکز تحقیقاتی جدید مایکروسافت به توسعه‌ی پیشرفته‌ ترین مدل‌ های زبانی و زیرساخت‌ های پشتیبانی‌ کننده آ‌ن‌ ها و ابزار هایی در سطح جهانی برای مدل‌ های پایه خواهد پرداخت. کسب‌ و‌ کار Microsoft AI توسط هم‌ بنیان‌ گذار دیپ‌ مایند یعنی مصطفی سلیمان رهبری می‌ شود؛ اما مرکز لندن تحت مدیریت جردن هافمن خواهد بود. هافمن قبلاً نقش‌ های مهمی در دیپ‌ مایند داشته است.

هافمن اعلام کرد در مرکز هوش‌ مصنوعی لندن توسعه‌ ی مدل‌ ها را با همکاری تیم‌ های هوش مصنوعی مایکروسافت و با شرکایی از جمله OpenAI هدایت خواهد کرد. آغاز به‌ کار مرکز هوش مصنوعی جدید خبر خوبی برای سرویس‌ های هوش مصنوعی مایکروسافت و همچنین کارشناسان هوش مصنوعی بریتانیا است که به‌ دنبال شغل می‌ گردند.

مایکروسافت بر تعهد خود به بریتانیا که محل آزمایشگاه تحقیقاتی مایکروسافت کمبریج است، تأکید کرد و گفت به سرمایه‌گذاری ۲٫۵ میلیارد پوندی برای ارتقای مهارت نیروی کار بریتانیا برای عصر هوش مصنوعی ادامه می‌ دهد.

 

دنبال کردن در تلگرام دنبال کردن در اینستاگرام دنبال کردن در آپارات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×