هوش مصنوعی گوگل وارد یکی دیگر از اپلیکیشن‌های اندروید می‌شود

هوش مصنوعی گوگل وارد یکی دیگر از اپلیکیشن‌های اندروید می‌شود

گوگل در ادامه‌ ی ادغام جمینای با سرویس‌ های مختلف، می‌ خواهد این هوش مصنوعی را وارد یک اپلیکیشن دیگر کند. گوگل در ماه فوریه‌ی ۲۰۲۴ (بهمن و اسفند ۱۴۰۲)، اپلیکیشن مستقل جمینای (Gemini) را به‌ عنوان جایگزین گوگل اسیستنت برای اندروید معرفی کرد. ظاهراً غول آمریکایی صنعت فناوری همچنان برنامه‌ های زیادی برای استفاده از این هوش مصنوعی در گوشی‌ های اندرویدی دارد.

طبق یافته‌ های افشاگری به نام Assemble Debug، کاربران اپلیکیشن اندرویدی گوگل به‌ زودی شاهد اضافه‌ شدن کلید میانبری برای دسترسی به جمینای خواهند بود. این رویکرد به روشی شباهت دارد که گوگل در اپلیکیشن iOS خود در‌ نظر گرفته است. با جابه‌جایی به Gemini در اپلیکیشن گوگل می‌ توانید با تایپ‌ کردن، صحبت‌ کردن یا به‌ اشتراک‌ گذاشتن تصویر، تعامل با هوش مصنوعی را آغاز کنید.

بنابراین از رابط کاربری معمولی جست‌ و جوی گوگل و بخش دیسکاور به رابط کاربری جمینای منتقل می‌ شوید. در‌ حال‌ حاضر اگر اپلیکیشن جمینای را روی گوشی اندرویدی خود نصب کرده باشید، باید گوگل اسیستنت را غیر فعال و فقط از چت‌ بات جدید به‌ عنوان دستیار هوش مصنوعی استفاده کنید. اکنون با کلید میانبر برای استفاده از جمینای درون اپلیکیشن گوگل، این محدودیت برطرف خواهد شد. در حال حاضر هیچ اطلاعاتی در مورد زمان اضافه‌ شدن جمینای به اپلیکیشن گوگل در اندروید در دسترس نیست.

 

دنبال کردن در تلگرام دنبال کردن در اینستاگرام دنبال کردن در آپارات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×