هوش مصنوعی در اسپاتیفای؛ با دستور متنی پلی‌ لیست جدید بسازید

هوش مصنوعی در اسپاتیفای2

کاربران اسپاتیفای اکنون می‌ توانند با دستورات متنی، پلی‌ لیستی از آهنگ‌ های مورد نظر خود را بسازند. اسپاتیفای پس‌ از موفقیت قابلیت دی‌ جی هوش مصنوعی، حالا از فناوری مذکور برای ساخت پلی‌ لیست‌ بهره گرفته است. این شرکت ویژگی جدیدی به نام AI Playlists را به‌ طور آزمایشی رونمایی کرد که به کاربران اجازه می‌ دهد بر اساس دستورات متنی، پلی‌ لیستی اختصاصی ایجاد کنند.

پلی‌لیست هوش مصنوعی اسپاتیفای ابتدا برای کاربران دستگاه‌ های اندرویدی و iOS در انگلستان و استرالیا در دسترس قرار خواهد گرفت و طی ماه‌ های آینده در سایر کشور ها نیز ارائه خواهد شد.

علاوه‌ بر درخواست‌ های استاندارد برای ایجاد پلی‌ لیست از جمله انتخاب آهنگ‌ بر اساس سبک موسیقی یا مدت‌ زمان، اکنون هوش مصنوعی اسپاتیفای به کاربران امکان می‌ دهد پلی‌ لیست‌ های سفارشی متنوعی با دستورات متنی ایجاد کنند.

به‌ لطف قابلیت جدید، کاربر می‌ تواند پلی‌ لیستی با عنوان آهنگ‌ هایی برای ورزش یا ریتم‌ هایی برای مبارزه با زامبی‌ها بسازد. دستورات می‌ توانند به مکان‌ ها، حیوانات، فعالیت‌ ها، شخصیت‌ های فیلم، رنگ‌ ها یا حتی ایموجی‌ ها اشاره داشته باشند.

اسپاتیفای با در نظر گرفتن سلیقه‌ ی کاربران، پلی‌ لیست‌ های ساخته‌ شده با هوش مصنوعی را شخصی‌ سازی می‌ کند. پس‌ از ایجاد پلی‌ لیست، کاربران می‌ توانند خروجی نهایی را ویرایش و اصلاح کنند. همچنین امکان حذف تک‌ تک آهنگ‌ ها وجود دارد.

سایت تک‌کِرانچ اولین‌ بار در اکتبر ۲۰۲۳ (مهر و آبان ۱۴۰۲) از توسعه‌ ی پلی‌ لیست‌ های هوش مصنوعی اسپاتیفای خبر داده بود. در آن زمان کریس مسینا و الساندرو پالوتزی اسکرین‌ شات‌ هایی از کد منبع اسپاتیفای به‌ اشتراک گذاشتند که به پلی‌ لیست‌ های ساخته‌ شده با هوش مصنوعی بر اساس دستورات کاربر اشاره داشت.

 

هوش مصنوعی در اسپاتیفای

 

قابلیت جدید اسپاتیفای برای ساخت پلی‌لیست با هوش مصنوعی در تب Your Library و با ضربه‌زدن روی دکمه‌ی مثبت (+) در گوشه‌ی سمت‌راست بالای برنامه دردسترس است. با انتخاب گزینه‌ی AI Playlist از منویی که در کنار گزینه‌های قبلی Playlist و Mix قرار دارد، می‌توانید این ویژگی را امتحان کنید.

 

دنبال کردن در تلگرام دنبال کردن در اینستاگرام دنبال کردن در آپارات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×