پیش‌بینی پارکینسون با هوش مصنوعی

پیش‌بینی پارکینسون با هوش مصنوعی

دانشمندان کالج دانشگاهی لندن و دانشگاه گوتینگن از الگوریتم یادگیری ماشینی برای تشخیص الگوی هشت پروتئین خون در بیماران پارکینسون استفاده کرده‌اند. این الگوریتم می‌توانند پارکینسون را در سایر بیماران مستعد پیش‌بینی کند. محققان توانسته‌اند در بیماری که آزمایش خون داده بود، این اختلال را بیش از هفت سال قبل از ظهور علائم به‌درستی پیش‌بینی کنند. محققان می‌گویند با این الگوریتم‌ها ممکن است بتوان پارکینسون را حتی زودتر از هفت‌ سال هم تشخیص داد؛ به‌این‌ترتیب، پزشکان فرصت بیشتری برای درمان افراد مبتلا به پارکینسون خواهند داشت یا می‌توانند سرعت پیشروی بیماری را کاهش بدهند.

 

پیش‌بینی پارکینسون با دقت ۱۰۰ درصدی ۷ سال قبل از ابتلا

محققان دانشگاه UCL و مرکز پزشکی دانشگاه گوتینگن آزمایش خونی ایجاد کرده‌اند که از هوش مصنوعی (AI) برای پیش‌بینی بیماری پارکینسون با دقت خیره کننده‌ ۱۰۰ درصدی تا هفت سال قبل از بروز علائم استفاده می‌کند. مطالعه جدید نشان می دهد که یک آزمایش خون می تواند نشان دهد که کدام بیماران تا ۷ سال قبل از شروع علائم اصلی به بیماری پارکینسون مبتلا می شوند.

محققان مدلی که ایجاد کردند توانستند ۱۰۰ درصد بیماران مبتلا به پارکینسون را شناسایی کنند و با دقت ۷۹ درصد پیش‌بینی کنند که کدام یک از بیماران مبتلا به اختلال خواب خاص که با بیماری‌های عصبی مرتبط است تا ۷ سال قبل از شروع علائم حرکتی به پارکینسون مبتلا می‌شوند.

 

مجله هوش مصنوعی پارس اینفوتک

این مقاله را هم مطالعه کنید: تشخیص بیماری آلزایمر با هوش مصنوعی

 

 

دنبال کردن در تلگرام دنبال کردن در اینستاگرام دنبال کردن در آپارات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×