ریدایرکت http به https [سی پنل و دایرکت ادمین]

ریدایرکت http به https

ریدایرکت http به https در سی پنل و دایرکت ادمین

اگر دارای گواهینامه (SSL) در وب سایت خود هستید، بهتر است به طور خودکار بازدید کنندگان را به پروتکل امن انتقال ابرمتن یا HTTPS سایت خود جهت اتصال ایمن ریدایرکت کنید. یک ابزار ساده در cPanel وجود دارد که به شما کمک می کند تا این کار را انجام دهید. گاهی لازم است ریدایرکت http به https را در هاست دایرکت ادمین خود فراهم کنید تا کاربرانی که به آدرس سایت که همراه با HTTP است وارد می‌شوند به صورت خودکار به آدرس سایت با HTTPS هدایت شوند.

بسیاری از افراد به دنبال نحوه ریدایرکت http به https در سی پنل و دایرکت ادمین خود هستند. همانطور که گفتیم ریدایرکت http به https در سی پنل و دایرکت ادمین عملی است که بعد از خرید گواهی ssl باید URL وب‌سایت (همان آدرس سایت) خود را تغییر دهید تا آدرس‌های وب‌سایت شما به HTTPS تغییر پیدا کند.

 

چرا باید ریدایرکت انجام دهیم؟

این عمل زمانی صورت می‌گیرد که تمامی یا برخی از وب‌سایت شما تغییر آدرس داده باشد و بخواهیذ آن‌ها را به وب‌سایت جدید منتقل کنید. یا در برخی موارد اگر برای یک صفحه، چندین آدرس وجود داشته باشد برای آنکه با مشکل محتوای چندگانه مواجه نشوید کافیست آدرس‌های اضافی روی آدرس اصلی ری دایرکت شود.

پروتکل http یا Hypertext Transfer Protocol وظیفه‌ی برقراری ارتباط میان SERVER و CLINET در یک شبکه‌ی کامپیوتری را دارد. به صورت کلی‌تر می‌توان گفت هنگامی که کاربر وارد وب‌سایت شما می‌شود تمامی اطلاعات از طریق HTTP انتقال پیدا می‌کند و اطلاعات برای هر شخص روی شبکه قابل مشاهده است که همین عامل باعث می‌شود دسترسی هکرها به اطلاعات شما آسان باشد. اما این پروتکل محدودیت‌هایی اعم از عدم وجود حریم خصوصی، استفاده نکردن از هیچ روش رمزگذاری و … دارد.

 

ریدایرکت http به https

 

پروتکل https یا Hyper Text Transfer Protocol Secure نسخه‌ی بسیار پیشرفته و امن از http است. این پروتکل با رمزگذاری ارتباطات با ssl باعث می‌شود معاملات امنی داشته باشید. https با ترکیبی از SSL / TLS و HTTP یک سرور شبکه بسیار امن و رمزگذاری شده ارائه می‌دهد.

پروتکل https باعث می‌شود کامپیوتر بازدید کننده و وب‌سایت دارای کد محرمانه شود تا تمامی اطلاعات به صورت رمزگذاری انتقال پیدا کنند. در این صورت شخص دیگری نمی‌تواند به اطلاعاتی که منتقل می‌شوند دسترسی داشته باشد.

اگر عمل ریدایرکت را زمانی گواهینامه امنیتی برای سایت خود خریداری کرده اید، انجام ندهید؛ در هنگام بهینه سازی سایت برای گوگل دچار مشکل می شود.

اگر بخواهیم واضح تر توضیح دهیم هنگامی که شما قصد سئو کردن سایت و مطالب خودتان دارید و می خواهید در نتایج بالای گوگل دیده شوید، باید از مطالب و محتوای یکتا و منحصر به فرد خود استفاده کنید و به اصطلاح کپی انجام ندهید.

هنگامی که شما ریدایرکت انجام ندهید گوگل برای سایت شما دو تا آدرس تشخیص می دهد یکبار http://your-domain.com و یکبار هم https://your-domain.com که your-domain نام سایت شما می باشد.

در این حالت به دلایل مختلف که یکی از آنها محتوا کپی می باشد، سایت گوگل برای سایت شما ارزش کمتری قائل می شود و ممکن است هیچوقت در سایت گوگل دیده نشوید.

 

ریدایرکت از http به https در سی پنل

ابتدا وارد هاست خود شوید. می توانید از File Manager کنترل پنل خود استفاده کنید.  وارد پوشه public_html شوید فایل مورد نظر را در هاست یافته روی فایل راست کلیک کرده و Edit را بزنید. اگر فایل برای شما نمایش داده نشده بود مطابق زیر عمل کنید:

 

public html در سی پنل

 

 

پس از ورود به Fle Manager در گوشه بالا سمت راست صفحه بر روی دکمه Settings کلیک کنید تا پنجره پاپ آپ مربوط به تنظیمات فایل منیجر نمایش داده شود.

 

پیدا کردن فایل مخفی در سی پنل

 

 

در پنجره پاپ آپ باز شده تیک گزینه Show Hidden Files را فعال کنید و در انتها روی دکمه Save کلیک کنید.

 

 

قابل نمایش کردن فایل مخفی در سی پنل

 

پس از ذخیره وارد پوشه public_html شوید.

 

 

public html در سی پنل

 

اکنون می توانید فایل htaccess. را مشاهده نمایید. همچنین در پوشه Home نیز سایر پوشه های مخفی نظیر Trash که فایل های حذف شده در آن قرار دارد قابل مشاهده خواهد بود.

پس از باز شدن فایل Htaccess ، عبارات زیر را در آن کپی کرده و فایل را ذخیره نمایید.

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTPS} off
RewriteRule ^(.*)$ https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301]

 

ریدایرکت از http به https در دایرکت ادمین

برای ریدایرکت در دایرکت ادمین ممکن است شما نیاز به ایجاد یک فایل .htaccess داشته باشید.

مطابق آموزش بالا ابتدا وارد هاست خود شوید. می توانید از File Manager کنترل پنل خود استفاده کنید.

در این مرحله وارد پوشه public_html شوید. فایلی با نام .htaccess را پیدا کرده و آن را ویرایش کنید.

استفاده از کد زیر در پرونده htaccess شما به طور خودکار بازدید کنندگان را به نسخه HTTPS سایت شما هدایت می کند:

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTPS} off
RewriteRule ^(.*)$ https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301]

دنبال کردن در تلگرام دنبال کردن در اینستاگرام دنبال کردن در آپارات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×