سیستم خودران (اتو پایلوت) تسلا جهان ما را اینگونه می‌بیند!

جهان از دید اتومبیل خودران تسلا

شرکت تسلا روی سیستم خودران اتومبیل‌هایی که می‌سازد بسیار تبلیغ کرده است. این شرکت می‌گوید که بهترین سیستم خودران را روی اتومبیل‌های خودش قرار داده و همیشه هم سعی کرده که ویژگی‌های جدیدی به آن اضافه کند تا افرادی که خودروهای تسلا خریداری می کنند، بتوانند رانندگی امنی را با این اتومبیل‌ها تجربه کنند. حالا این شرکت ویدیوی بسیار جذابی از سیستم خودران خودروی مدل X خودش منتشر کرده است.

 

شرکت تسلا از نظر سخت افزاری و نرم‌افزاری سیستم‌ خودران اتومبیل‌‌های خودش را ارتقا داده تسلا به این موضوع اشاره کرده که سیستم خودران جدید این شرکت ۴۰ برابر دقیق‌تر از مدل قبلی است.  دوربین و حسگرها باید اشیاء بسیار زیادی از جمله خطوط جاده، علایم، چراغ ها، عابران پیاده و خودروها را در یک لحظه شناسایی کنند. این خودرو حتی جریان حرکتی محیط را برای حس کردن رویدادها ثبت می‌کند.

 تصاویر این نسخه نمایشی یک راننده را در پشت فرمان نشان می‌دهد که هیچ دخالتی در هدایت خودرو حتی در شرایط پیچیده ندارد. وجود راننده طبق قوانین در پشت فرمان خودروهای خودران الزامی است.

رنگ‌های مختلف این تصاویر، نشانگر چیزهایی است که خودرو می‌بیند: خطوط جاده و حرکت‌ها به همراه جعبه‌های رنگی به عنوان نمادی از اجسام درون جاده مانند چراغ و علائم جاده‌ای. این جعبه‌ها به نمایش عابران، خودروهای دیگر و سایر تهدیدات احتمالی می‌پردازند که یک راننده انسانی معمولا حین رانندگی مورد توجه قرار می‌دهد.

به گفته تسلا، خودروهای جدید به یک رایانه آنبرد با ۴۰ برابر قدرت محاسباتی بیشتر از نسل قبلی برای پردازش دید، سونار و تصاویر رادار ثبت شده توسط خودرو مجهز خواهند شد.

 

 

خودران‌ها با ۸ دوربین احاطه شده‌اند که نمای ۳۶۰ درجه در رنج ۲۵۰ متری را ارائه می‌دهد. برای تجزیه و تحلیل اطلاعات در خودران‌ها یک سنسور رادار، ۱۲ سنسور اولتراسونیک و پردازندهء گرافیکی تایتان انویدیا وجود دارد.

بگذارید از پایه شروع کنیم. در خودران ابزار رانندگی مجازی وجود دارد که موقعیت خودران را در مسیر نشان می‌دهد. همچنین دارای یک صفحه نمایش بزرگ ۱۷ اینچی ست که در نقشه نشان می‌دهد خودران در کجای محیط قرار دارد.

اتومبیل خودران همچنین قابلیت دیدن علائم مسیر را برای جلوگیری از دریفت دارد. جعبه مشکی رنگی که پشت آینه وسط مشاهده می‌کنید، سیستم محاسبه‌گر انویدیاست که ۴۰ بار سریعتر از سیستمی است که تسلا برای نسل اول راننده اتوماتیک به کار برد. خودران قابلیت تشخیص تفاوت موانع را از علائم رانندگی مرتبط با مسیر دارد. همانگونه که در تصویر زیر می‌بینید، علائم رانندگی با رنگ بنفش مشخص شده‌اند.

همچنین خودران قابلیت تشخیص بین انواع موانع را بر حسب موقعیت‌شان دارد. آنها که خارج از مسیر هستند به رنگ آبی و هنگامیکه سر راه قرار بگیرند با رنگ سبز مشخص شده‌اند. این قابلیت به خوبی فراتر از موانع ثابت عمل می‌کند و همانطور که می‌بینید افرادی که به پیاده روی مشغولند با رنگ سبز نشان داده می‌شوند.

خودران می‌تواند چراغ راهنمایی را نیز ببیند و این یک ارتقاء مهم است زیرا نسل اول راننده اتوماتیک به بزرگراه‌ها محدود شده بود و نمی‌توانست چراغ راهنمایی را تشخیص دهد.

 

دنبال کردن در تلگرام دنبال کردن در اینستاگرام دنبال کردن در آپارات

2 دیدگاه برای “سیستم خودران (اتو پایلوت) تسلا جهان ما را اینگونه می‌بیند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×