چیزی که در دنیای متاورس وجود خواهد داشت

چیزی که در دنیای متاورس وجود خواهد داشت

آشنایی با واقعیت مجازی و واقعیت افزوده

واقعیت افزوده و متاورس در دنیای امروز راهی برای ارتباط بیشتر انسان‌ها با محیط پیرامون است. به طور کلی این مفاهیم در نقاط یکسانی به کار می‌روند و با اضافه کردن یک‌سری اطلاعات و داده‌ها به محیط پیرامون منجر به شناخت و افزایش سرعت عمل افراد در درک دنیای مجازی می‌شوند. به عبارت ساده‌تر در واقعیت افزوده ارتباطی بین دنیای واقعی و مجازی شکل می‌گیرد و با حفظ اطلاعات و ویژگی‌های موجود در فضای واقعی، اطلاعات دیگری از طریق سیستم به دنیای واقعی افزوده می‌شود؛ پس در چنین حالتی به وسیله کامپیوتر، فضایی در دنیای واقعی برای کاربر شبیه‌سازی می‌شود که مستلزم آن بهره‌گیری از عینک های واقعیت مجازی است. در واقعیت مجازی محیط مجازی مقابل چشمان کاربر قرار می‌گیرد و او را وارد دنیای متاورس می‌کند. در چنین حالتی فردی که از عینک استفاده می‌کند با تکان دادن سر و بدن خود در جهات مختلف، با محیط مجازی ارتباط برقرار کرده و ذهن قرارگیری در محیط جدید را می‌پذیرد و مطابق فضای جدید عمل می‌کند.

 

 

در حال حاضر بازی‌های زیادی به عنوان محیط واقعیت مجازی دنیای متاورس طراحی و توسعه یافته‌اند که هرکدام از آن‌ها به صورت تصاویر و ویدئوهای گرافیکی طراحی شده‌اند. این بازی‌ها به وسیله عینک های واقعیت مجازی، هدست‌ها و برخی حسگرها قابل دسترس هستند و تجربه دیداری لذت بخشی را برای کاربر مهیا می‌کنند.

کاربرد عینک‌های دنیای متاورس AR و VR

عینک‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده بسته به کارکردی که دارند، در بازی‌ها، برنامه‌ها و شرایط مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. در واقع خرید عینک متاورسی تماما بستگی به نیاز شما دارد که کدام یک را انتخاب کنید. عینک های واقعیت مجازی (VR) محیطی کاملا مجازی را در اختیار شما قرار می‌دهند. برای درک بهتر عینک‌های واقعیت مجازی فرض کنید که برای مثال شما به صورت دورکاری با یک شرکتی همکاری می‌کنید؛ اما با پوشیدن عینک‌های واقعیت مجازی می‌توانید به صورت مجازی در شرکت حضور داشته باشید. همچنین با استفاده از عینک های واقعیت مجازی می‌توانید در بازی‌های دنیای متاورس حضور داشته باشید و به صورت سه بعدی در محیط بازی قرار بگیرید و به جای بازیکن، خودتان در بازی حرکت کنید و به مانند دنیای واقعی آن را اجرا کرده و مراحل بازی را پیش ببرید.

در حالت دیگر عینک‌های واقعیت افزوده (AR) را داریم که شما را به مکان خاصی منتقل نمی‌کنند و اطلاعات و داده‌های جدیدی به محیطی که در حال حاضر در آن قرار دارید، اضافه می‌کند؛ به عنوان مثال با زدن این دسته از گجت‌های پوشیدنی می‌توانید اطلاعات همکاران خود در شرکت را بر روی صفحه نمایشگر پیش‌روی خود ببینید؛ در حالی که به صورت حضوری در شرکت هستید و کار می‌کنید. در واقع این عینک‌ها ویژگی‌ها و داده‌های جدیدی را به واقعیت پیش‌روی شما اضافه می‌کنند.

دنبال کردن در تلگرام دنبال کردن در اینستاگرام دنبال کردن در آپارات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×