برندون برمر، اعجوبه‌ای با ضریب هوشی ۱۷۸

برندن برمر، اعجوبه‌ای با ضریب هوشی ۱۷۸

برندون یا براندون برمر در سال ۱۹۹۱ در ایالت نبراسکا در کشور آمریکا متولد شد. وی نابغه ای بود که خیلی فرصت نکرد مشهور شود. وقتی تازه راه رفتن را یاد می‌گرفت، می‌توانست کلمات را بخواند. او از ۳ سالگی شروع به تمرین پیانو کرد و در ۱۰ سالگی از دبیرستان فارغ التحصیل شد. پیش بینی می شد که برندن آینده روشنی داشته باشد. برمری که در ۱۸ ماهگی بدون هیچ آموزشی خواندن بلد بود در سن بسیار پایین پیانو می نواخت و در ۱۰ سالگی از فارغ التحصیل شده بود متاسفانه در ۱۴ سالگی با گلوله به سر خودش شلیک کرد. سرنوشت تکان دهنده نابغه ای که می توانست انیشتین زمان خودش باشد و چه بسا بسیار معروف تر، اما ماجرای تاسف بار این است که زندگی او در سال ۲۰۰۵ ناگهان به پایان رسید، زیرا در سن ۱۴ سالگی خودکشی کرد.

 

میزان هوش استثنایی برندون برمر

این نابغه مشهور آمریکایی در سنجش هوش حرفه ای، امتیاز ۱۷۸ را به دست آورده است، مادرش تعریف کرده که پسرش فکر کرده این یک تست خیلی ساده است و بنابراین امتحان را کامل تمام نکرده است. اگر واقعا به تمامی سوالات پاسخ می داد، نتایج می‌توانست شگفت انگیز‌تر باشد. مادر براندون (برندون) می‌گوید پسرش از بدو تولد متفاوت بوده و روح یک فرد بالغ را داشته است. او فردی مهربان تر، با مردم بسیار مودبانه رفتار می‌کرد و نظرات و ترجیح‌های خاص خود را در موسیقی دنبال می‌کرد.

 

مجله هوش مصنوعی پارس اینفوتک

این مقاله را هم مطالعه کنید: الگوریتم هوش مصنوعی چگونه صداسازی می کند؟

 

 

موفقیت‌های خارق العاده برندون برمر

وی تنها ۷ ماه را در خانه گذراند و تمام دوره‌های ۶ ساله دبیرستان را با موفقیت به پایان رساند. او در سن ده سالگی از دبیرستان فارغ التحصیل شد. براندون طیف وسیعی از علایق را داشته است. او موسیقی را دوست داشت و در پیانو بسیار خوب بود. وی اغلب کنسرت‌های خود را برگزار می‌کرد. در عین حال تیراندازی با کمان و عکاسی را هم دوست داشت، مهم نیست از کدام جنبه قویتر باشد. او همچنین موسیقی قرن جدید خود را تولید کرد و سی دی موسیقی خود را تولید کرد.

مادرش می‌گوید در ۱۸ ماهگی، برندن ای. برمر شروع به خواندن کرد. در ۳ سالگی، پیانو زد، تکالیف یک کلاس اول متوسط را تمام کرد و اعلام کرد که نیازی به بازگشت به پیش دبستانی ندارد. او در ۱۰ سالگی فارغ التحصیل شد و دستاوردهای زودرس او توجه رسانه های خبری ملی را به خود جلب کرد.

زندگی براندن، مانند تعداد انگشت شماری از کودکان نابغه دیگر در ایالات متحده، دانشمندان را برانگیخت که او را ملاقات کنند، آنها آوازه او را شنیده بودند و یا به برخی از قطعات موسیقی ساخته او گوش داده بودند. مرگ او همه آنها را متعجب کرد. استیون تاکر، کشاورز که نه چندان دور از خانواده برمر در ونانگو، نبراسکا زندگی می‌کند، می‌گوید: او واقعاً برای من با هر بچه‌ی عادی دیگری که در حال بزرگ شدن بود، تفاوتی نداشت، اما حسی به شما می گفت که او فرق دارد. مادر براندن پتی، وقتی که با همسرش مارتین، یک روز عصر از خرید مواد غذایی به خانه باز می گشتند، متوجه شدند که براندن، تیر خورده است. مادرش می گوید او هرگز افسرده نبوده است.

خانم برمر در یک مصاحبه تلفنی گفت: «بسیاری از مردم می خواهند بگویند که او ناسازگار بود یا از نظر اجتماعی نرمال نبوده است، اما برندون اصلاً اینطور نبود. مادر برندون ادامه داد که این موضوع من را عصبانی می کند. مردم باید بفهمند که این بچه بسیار باهوش تر از آنها بوده ولی این باعث نشده که ما براندن را تحت فشار قرار بدهیم. او انتخاب های خود را انجام داد. او به خودش یاد داد که بخواند.

براندن هیچ یادداشتی باقی نگذاشت، نه خداحافظی و نه هیچ چیز دیگری. خانم برمر گفت که او اوایل روز، قبل از اینکه به فروشگاه برود، سرحال به نظر می رسید. او گفت که با دوستانش مشغول آماده سازی برای تبدیل شدن به یک متخصص بیهوشی بود و برنامه هایی برای انتشار قریب الوقوع دومین سی دی موسیقی اش داشت که تا حدودی به سبک یانی نزدیک بود.

خانم برمر که کتاب‌های اسرارآمیز می‌نویسد و خانواده‌اش سگ‌ها را تربیت می‌کنند، گفت که فقط از این نظر خیالش راحت است که براندن مسیر خودش را انتخاب کرده بود، همچنین اعضای بدن او مثل قلب، کبد و کلیه‌ها که مورد نیاز افراد بیمار دیگر بود، اهدا شد. خانم برمر گفت: او با دنیای معنوی بسیار در ارتباط بود. او همیشه همینطور بود و ما معتقدیم که می توانست نیازهای مردم را بشنود و ببیند. شاید او برای نجات مردم رفت.  ما هم اعضا حیاتی بدن او را بعد از مرگ او اهدا کردیم، زیرا او مدت ها قبل برای ما این موضوع را روشن کرده بود، که این کار جز آرزو هایش است.

خانم برمر گفت که او و آقای برمر همیشه می دانستند که براندن، که دو خواهر بزرگتر از خودش داشت، غیر عادی است. او اشاره کرد حتی روزی که برندون به دنیا آمد، پزشکان برای یافتن نبض اش خیلی تلاش کردند. او به یاد می آورد: از آن زمان همه چیز متفاوت بود. تقریباً مثل این است که کودک من مرده است و فرشته ای جای او را گرفته است. با این حال، بسیاری از کسانی که او را می‌شناختند، می‌گفتند که علی‌رغم شرایط زندگی‌اش که ممکن است منجر به رفتارهای عجیب‌ و غریب یا بدتر از آن شود، او کاملاً عادی به نظر می‌رسد.

جیم شیفلبین، مدیر سابق دبیرستان مطالعات مستقل دانشگاه نبراسکا-لینکلن، که براندن در ۶ سالگی شروع به تحصیل کرد و چهار سال بعد به پایان رساند، گفت: او می‌تواند لحظه‌ای مانند یک بزرگسال و لحظه‌ای مانند یک کودک رفتار کند. آقای Schiefelbein به یاد می آورد که چگونه براندن که در آن زمان ۱۰ سال داشت، در هنگام فارغ التحصیلی خود، چند کلمه تشکر کرد، با رسانه های خبری صحبت کرد و بلافاصله شروع به دویدن در اتاق با سایر کودکان در مراسم کرد.

در ایالت کلرادو در فورت کالینز، جایی که او قبل از انتقال به کالج محلی در نبراسکا در نزدیکی خانه، دوره های کالج را گذراند، دو استادی که او را می شناختند او را فردی محتاط، اما نه گوشه گیر توصیف کردند. برایان جونز، یک مربی فیزیک و مدیر یک پروژه توسعه ای، مدرسه کوچک فیزیک، که با دانش آموزان دبیرستانی کار می کند، پس از اینکه یک استاد موسیقی درباره اعجوبه پیانو که به محوطه دانشگاه می آمد، با براندن ملاقات کرد.

براندن در کلاس‌های فیزیک می نشست، در محاصره دانشجویان کالج، اما سپس در کمک به کودکان کوچک‌تر که به سن او نزدیک‌تر بودند نیز شرکت می کرد. آقای جونز گفت که او می‌توانست بازی کند و خوش بگذراند، اما روز بعد به کالج برگرد و در کنار افرادی که ۱۰ سال از او بزرگتر بودند، روی پروژه‌های تحقیقاتی خود کار کند. او گفت: برندون هم با یک بچه که از خودش کوچکتر بود می توانست بازی کند و هم با فرد ۹۰ ساله ای نیز می توانست ارتباط برقرار کند.

 

مجله هوش مصنوعی پارس اینفوتک

این مقاله را هم مطالعه کنید: هوش مصنوعی برای داوری مقاله

 

 

چرا برندون برمر خودکشی کرد؟

معاونان کلانتر در زادگاه روستایی وی در نبراسکا در نزدیکی مرز کلرادو گفتند که شلیک گلوله به سر او ظاهراً یک خودکشی بوده است. راز خودکشی او که تاکنون سر به مهر مانده است، براندون در ۱۴ سالگی با شلیک گلوله به سرش خودکشی کرد! روزی که براندون در ۱۴ سالگی خودکشی کرد، تمام اعضای بدنش اهدا شد، اما اینکه چرا او خودکشی را انتخاب کرد، همچنان یک راز باقی مانده است و علت آن هنوز مشخص نشده است. نمی دانیم شاید چون مافوق بشری فکر می کرد ایت تصمیم را گرفت و یا زندگی کردن برایش معنا و مفهومی نداشت یا حتی اینکه به هر آنچه می خواسته بود رسیده بود واقعا کسی از این موضوع خبر ندارد. اما بیایید ببینیم خصوصیات افرادی که ضریب هوشی بالایی دارند به چه صورت است.

 

خصوصیات افرادی که ضریب هوشی بالا دارند چگونه است؟!

ضریب هوشی بالا در مردان وفادار

مطالعات روانشناسی نشان می دهد، مردانی که ضریب هوشی بالاتری دارند به همسر خود وفادار تر بوده و به تک همسری ارزش بیشتری می دهند. مردانی که به همسرشان خیانت می کنند معمولا از بهره هوشی پایین تری برخوردارند.

اشخاص باهوش معمولاً مضطرب ترند

در صورتی که دچار اضطراب زیاد هستید احتمالاً بهره هوشی بالاتر از معمولی دارید. دانشمندان ثابت کرده‌اند که هوش و نگرانی در وجود انسان با یکدیگر نسبت مستقیم دارند و اشخاص باهوش معمولاً مضطرب ترند!

دختران زودتر عاقل می شوند یا پسران؟

کارشناسان دانشگاه نیوکاسل با اسکن مغز ۱۲۱ داوطلب بین ۴ تا ۴۰ ساله به این نتیجه رسیدند که دختران زودتر از پسرها بزرگ میشوند و به تکامل عقلی می‌رسند!

 

مجله هوش مصنوعی پارس اینفوتک

این مقاله را هم مطالعه کنید: آموزش ریاضیات برای یادگیری ماشین

 

 

بزرگترین ریاضیدان جهان کیست؟

گریگوری پرلمن بزرگترین ریاضیدان جهان همچنان دریافت جایزه یک میلیون دلاری برای حل مسائل پیچیده ریاضی را رد می کند وی متولد سنت پترزبورگ است. از یک خانواده یهودی، بقیه خانواده اش در اسرائیل هستند اما به اسرائیل نمی‌رود و بهترین موسسات اسرائیل مدام وی را دعوت می‌کنند. با هیچ روزنامه یا رسانه ای مصاحبه نمی کند. دعوت به تدریس در بهترین دانشگاه های جهان را رد می‌کند و همچنان معلم مدرسه هست و هر روز از مادرش مراقبت می کند. در خود روسیه هم بهترین موسسات و دانشگاه ها دعوتش می کنند اما نمی رود. از نوجوانی در تمام مسابقات المپیاد شوروی که مشهور به داشتن سوالات بسیار سخت است همیشه نفر اول می شد. در روسیه دکترا گرفت و فقط برای ۲ سال تحصیل به آمریکا رفت و بعد از آن مشغول به کار در جهان خودش شد. هر چند وقت مقاله ای منتشر می کند و مرزهای علم را یک قدم جلو می کشد.

جان بال فیلسوف بریتانیایی و رئیس انجمن ریاضی جهان شخصاً به سنت پترزبورگ رفت و ده ساعت با گریگوری صحبت کرد تا وی را قانع کند جوایز مهم جهانی را بپذیرد ولی گریگوری اهمیتی نداد، جایزه یک میلیون دلاری دیگری را قبول نکرد و گفت:
من علاقه ای به پول ندارم. من نمی خواهم مثل حیوانی که در باغ وحش به نمایش گذاشته می شود انگشت نما شوم. من قهرمان ریاضیات نیستنم و نمی خواهم در کانون توجه دیگران باشم. تواضع، فروتنی، علم دوستی و شخصیت این فرد در دوران مادی ما بی همتاست.

پرلمن وقتی مسئله ریاضی پیچیده پوینتکر کونجکشن را که صد سال مغزهای جهان و کامپیوترهای جهان از حل آن عاجز بودند حل کرد، بیشتر مخفی شد، کمتر ظاهر شد، دعوت کاخ سفید، کاخ الیزه، شماره ده داونینگ استریت و کاخ کرملین را اصلا جواب نداد بعدها همه آن دعوت نامه ها را در سطل زباله پیدا کردند.

واقعا افراد نابغه و با ضریب هوشی بالا خصوصیات بسیار جالب دارند. مثلا می گویند که روزی مرلین مونرو (بازیگر زن هالیوودی) به انیشتین، گفت که بیا با هم ازدواج کنیم و اگر فرزندی را به دنیا بیاوریم ظاهرش به زیبایی من باشد و هوش اش مثل تو باشد، فرزند شگفت انگیزی برای ما خواهد بود؛ اما انیشتین در پاسخ او گفته بود اگر برعکس شود چه؟ فرزندانی به زشتی من و به کودنی شما! حاصل ازدواج انیشتین با مرلین مونرو اگر اتفاق می افتاد واقعا عجیب می شد اما دقت به پاسخ انیشتین در این مورد خاص بودن او را نشان می دهد.

 

ایجاد نسلی از نوابغ

دانشمندان از سال ۱۹۸۰ تا ۱۹۹۹ به وسیله جمع آوری اسپرم از اهداکنندگان نابغه مانند، برندگان جایزه نوبل ۲۳ کودک متولد شده‌اند. این پروژه با هدف ایجاد نسل از نوابغ کلید خورده است. البته در مقابل این کار سال های دور افرادی که ضریب هوشی بسیار پایینی داشتند را دیکتاتور هایی مثل هیتلر به مرگ محکوم می کردند. رفتار خیلی بی رحمانه که خوشبختانه امروز تکرار نمی شود. ایرانیان هم همواره ادعا داشتند که از ضریب هوشی بسیار بالایی برخوردار بوده اند اما با توجه به آمار های موجود رتبه ضریب هوشی ایرانیان در بین مردم کشورهای مختلف جهان، ایرانیان با ضریب هوشی متوسط ۸۴ در رتبه های متوسط و رو به پایین در دنیا قرار دارند!

 

انسان های با ضریب هوشی بسیار بالا

کیم اونگ با ضریب ضریب هوشی ۲۱۰ دارای بالاترین ضریب هوشی آی کیو در تاریخ بشر است کیم اونگ در ۲ سالگی به چهار زبان دنیا صحبت می کرد، در ۷ سالگی وارد ناسا شد و در ۱۵سالگی دکترا گرفت. برندون برمر هم که در ابتدای مقاله اشاره کردیم فردی با ضریب هوشی ۱۷۸ در ۱۸ ماهگی می توانست کلمات بخواند، در سه سالگی پیانو می زد، در ۱۰ سالگی فارغ التحصیل شده بود بالاخره در ۱۴ سالگی بدون نشانه های افسردگی و یا ذکر دلیل خودکشی کرد. پس در این مقاله دریافتیم که انسان های با ضریب هوشی بسیار بالا عموما رفتارهای خیلی خاصی از خود بروز می دهند و اغلب افراد اجتماعی نیستند و روابط عمومی خوبی هم ندارند اما در یک کلام نابغه هستند و قطعا باید سبک زندگی آنها بسیار بسیار دقیق تر مورد مطالعه قرار بگیرد.

 

برندن برمر
دنبال کردن در تلگرام دنبال کردن در اینستاگرام دنبال کردن در آپارات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×