الگوریتم هوش مصنوعی چگونه صداسازی می کند؟ از شادمهر تا مهستی + نحوه انجام رایگان آن

صداسازی با هوش مصنوعی

برای تغییر صدا بوسیله هوش مصنوعی و مشخصا یادگیری عمیق از الگوریتم‌های پردازش گفتار استفاده می‌ شود تا صدای ورودی را تحلیل کرده و پس از آن به صدای دیگری با استفاده از الگوریتم‌های پردازش سیگنال صوتی و تولید صداهای مصنوعی تبدیل می‌کند. برای تغییر صدا، الگوریتم‌های هوش مصنوعی از دو روش مختلف استفاده می‌کنند: روش مبتنی بر مدل و روش مبتنی بر فیلتر.

 

روش مبتنی بر مدل برای صداسازی توسط هوش مصنوعی

در روش مبتنی بر مدل، الگوریتم‌های هوش مصنوعی با استفاده از مدل‌های شبکه‌های عصبی عمیق به طور خودکار و به صورت غیرخطی وابستگی‌های پیچیده بین ویژگی‌های صدا و صدای خروجی را بررسی می‌کنند و با تغییر ویژگی‌های صوتی، صدای ورودی را به صدای دیگری تبدیل می‌کنند. مثلا آهنگ هایی که امروزه بسیار ترند شده اند از خواننده هایی مثل مهستی که متاسفانه سال هاست فوت شده اند ولی با استفاده از صداهای قبلی این خواننده مدل کاملا آموزش می بیند و پس از آن می شود هر متنی را به مدل داد و با صدای مدنظرمان مثل مهستی، هایده، مرتضی پاشایی و یا هر شخص دیگری که مدل با آن آموزش دیده صدای خروجی تولید کرد.

نکته مهم این هست که هر مدل فقط برای یک خواننده آموزش می بیند حتی هر شخص می تواند دیتاستی از صدای خودش آماده کند و به مدل بدهد تا مدل بتواند ویژگی های آن صدا را کامل آموزش ببیند، شاید برای این کار نیاز باشد مثلا ۲۰۰۰ دقیقه با لحن های مختلف صدای خودمان را ضبط کنیم تا مدل دقیقا مطابق صدای ما آموزش ببیند. ساز و کار کلی این نوع مدل ها بسیار پیچیده است و عموما در دیپ لرنینگ چه برای تولید صوت و چه تصویر دقیقا مشخص نیست که مدل شبکه عصبی ویژگی ها رو چگونه استخراج می کند و چگونه بوسیله آنها داده های مدنظر را به عنوان خروجی به ما می دهد و دقیقا مشابه یک بلک باکس عمل می کند.

 

روش مبتنی بر فیلتر برای صداسازی توسط هوش مصنوعی

در روش مبتنی بر فیلتر، الگوریتم‌های هوش مصنوعی با استفاده از فیلترهای مختلف، چهارچوب‌های زمانی و فرکانسی، ویژگی‌های صوتی را تغییر می‌دهند، به منظور تولید صدای دلخواه. در هر دو روش، الگوریتم‌های هوش مصنوعی برای تغییر صدا، نیاز به داده‌های آموزشی و دیتاست دارند تا بتوانند مدل‌های خود را بهبود دهند و صدای خروجی دقیق‌تری تولید کنند. به عنوان نمونه، برای تولید صدای ربات، الگوریتم‌های هوش مصنوعی باید با داده‌های صدای ربات آموزش داده شوند تا بتوانند صدای خروجی را به شکل دقیقی تولید کنند. به طور کلی در تولید این نوع موسیقی هایی که در ادامه چند مورد را مشاهده می کنید هوش مصنوعی تولید صدای فرد مورد نظر (مثل هایده یا مهستی) را یاد میگیرد اما دقیقا آن را جایگزین می کند در واقع خلاقیتی در کار نیست و صدا در همان گام و فرکانسی تولید می شود که صدای اصلی هست، بهترین حالت زمانی اتفاق می افتد که صدا گذاری طوری باشد که خواننده اصلی با فرد جایگزین شده تشابهاتی داشته باشند مانند اهنگ مست عشق از اکبر گلپایگانی که با صدای هایده جالب شده است.

در نهایت این مدل موسیقی ها برای شروع کار هوش مصنوعی دستاورد جالب توجهی به نظر می آید که حداقل کاربرد آن یادآوری خاطرات و زنده کردن صدای افرادی است که دیگر در بین ما وجود ندارند، اما این تازه شروع کار است بزودی قطعا مدل ها بسیار پیچیده تر خواهند شد به طوری که کامل ششدانگ صدا را می آموزند و با توجه به یک ملودی خاص تولید صدا با گام ها و فرکانس هایی که خودش تشخیص می دهد انجام می دهد که این مورد آن چیزی هست که می شود ساعت ها در مورد آن صحبت کرد و مقاله نوشت. در ادامه چند مورد از این موسیقی ها را برای شما قرار داده ایم و در انتهای مقاله پس از توضیح اینکه خودتان چطوری بتوانید این کار را انجام بدهید چند مورد دیگر را خدمت شما قرار می دهیم.

 

 

آهنگ امشب از علی عبدالمالکی ساخته شده توسط هوش مصنوعی با صدای مهستی

♪♫♬متن آهنگ امشب♬♫♪

وای که از این دل کی خبر داره آسمون ابری شده باز داره میباره
همه چی دست به دست داده که امشب دل تورو یاد من بیاره
همه دعوت شدن امشب توی این خونه سر این پا قدمت خونه چراغونه
کوچه به کوچه پر از عطر گل یاسه همه سر خوش همه خوشحالن و دیوونه
من امشب به تو جونم وصله عشق مهربونم مهربونم
چه بلایی سر قلبم تو آوردی نمیدونم نمیدونم
آخ من امشب به تو جونم وصله عشق مهربونم مهربونم
چه بلایی سر قلبم تو آوردی نمیدونم نمیدونم
من اصلا حالیم نیست آره تو باید برای من شی
یکی شبیه من شی اصلا یه تیکه از خودم شی
من اصلا حالیم نیست اگه سنگم بخواد بباره
هر شب عین امشب عاشقت میشم دوباره
من امشب به تو جونم وصله عشق مهربونم مهربونم
چه بلایی سر قلبم تو آوردی نمیدونم نمیدونم
آخ من امشب به تو جونم وصله عشق مهربونم مهربونم
چه بلایی سر قلبم تو آوردی نمیدونم نمیدونم

آیکن دانلود

 


آهنگ تماشا از شادمهر عقیلی ساخته شده توسط هوش مصنوعی با صدای مهستی

♪♫♬متن آهنگ تماشا♬♫♪

بازم نشستی روبروم
مات تماشای توام
توی چشات خیره میشم
درگیره چشمای توام
عشقت نشسته تو دلم توی تمومه باورم
حالا که حست میکنم هر ثانیه عاشق ترم
امشب که تو پیش منی توو خوابه رویایی من
غرق تماشای توام
عشق تماشایی من
آرامش نگاه تو دل تنگیامو میکشه
خونه پر از عطر توئه
دلم فقط به این خوشه
نزدیک تر میشی به من ، طب میکنه همه تنم
اون که تماشات میکنه تا آخره دنیا منم
با نوره چشمای توئه خونه همیشه روشنه
دستاتو از من پس نگیر ، تا وقتی نبضم میزنه
امشب که تو پیش منی توو خوابه رویایی من
غرق تماشای توام
عشق تماشایی من
آرامش نگاه تو دل تنگیامو میکشه
خونه پر از عطر توئه
دلم فقط به این خوشه

آیکن دانلود

 


آهنگ مست عشق از اکبر گلپایگانی ساخته شده توسط هوش مصنوعی با صدای هایده

♪♫♬متن آهنگ مست عشق♬♫♪

ای ساقی آرامم کن دیوانه ام رامم کن
من خسته ایامم ساقی تو آرامم کن
گمگشته ای در خویشم ساقی تو پیدایم کن
با ساغر شیدایی سرمست و شیدایم کن
در سینه پنهان کردم فریاد آوازم را
محض خدا روزگار مشکن دگر سازم را
من مرغ خوش آواز این شهرم می دانم می دانی
کز رنج این خاموشی می گریم در خلوت پنهانی
از جان ما چه خواهی ای دست بیرحم زمونه
تا کی به تیر ناحق می گیری قلب ما نشونه
در سینه پنهان کردم فریاد آوازم را
محض خدا روزگار مشکن دگر سازم را
ای ساقی آرامم کن دیوانه ام رامم کن
من خسته ایامم ساقی تو آرامم کن
گمگشته ای در خویشم ساقی تو پیدایم کن
با ساغر شیدایی سرمست و شیدایم کن
سرمست و شیدایم کن …

آیکن دانلود

 


 

 

لیستی از سایت‌های هوش مصنوعی و تغییر صدا

VoiceFX: این سایت برای تغییر صدای شما با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی طراحی شده است. با استفاده از این سایت، می‌توانید صدای خود را به صدای یک شخص دیگری، مثلاً صدای ربات، صدای جنس مخالف یا هر صدای دیگری که می‌خواهید، تغییر دهید.
Voice.ai: در صورتی که می خواهید دقیقا از صدای خواننده های ایرانی یا مثلا مهستی استفاده کنید کافی است این برنامه را نصب داشته باشید، پس از نصب روی سیستم یک حساب کاربری بسازید تا بتوانید از امکانات آن استفاده کنید.
Cogi: این سایت برای تبدیل مکالمات صوتی به متن و برعکس طراحی شده است، اما به دلیل استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی، می‌تواند به شما در تغییر صدای خود کمک کند.
Voice Changer: این سایت برای تغییر صدای شما به صدای هر شخص دیگری طراحی شده است، از جمله صدای مرد، زن، کودک و حتی دیو و شیاطین.
Fake Voice: این سایت برای تغییر صدای شما به هر صدای دلخواهی که می‌خواهید، طراحی شده است. با استفاده از این سایت، می‌توانید صدای خود را به صدای یک شخص دیگری، مثلاً صدای جنس مخالف یا هر صدای دیگری که می‌خواهید، تغییر دهید.
MasqVox Voice Changer: این سایت برای تغییر صدای شما به صدای هر شخص دیگری طراحی شده است، از جمله صدای مرد، زن، کودک و حتی شخصیت‌های دیگری مانند دارت ویدر و بتمن.
Voicemod: یک برنامه تغییر صدا است که با استفاده از هوش مصنوعی کار می‌کند و امکاناتی مانند تغییر صدای مرد، زن، کودک و حیوانات را فراهم می‌کند.
WaveNetVocalizer: این برنامه با استفاده از شبکه‌های عصبی، می‌تواند صدای شما را به صدای هر شخص دیگری تغییر دهد.
MorphVOX Junior: این برنامه با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی، می‌تواند صدای شما را به صدای هر کس دیگری تغییر دهد.
AV Voice Changer Software: این برنامه به صورت یک ابزار کامل برای تغییر صدا طراحی شده است که از امکانات مانند تغییر جنسیت، سن و حتی تبدیل صدای شما به یک صدای رباتیکی پشتیبانی می‌کند.
Voxal Voice Changer: این برنامه با استفاده از هوش مصنوعی، می‌تواند صدای شما را به صدای یک شخص دیگر تغییر دهد و امکاناتی مانند تغییر جنسیت، سن و حتی تبدیل صدای شما به صدای شیطانی را فراهم می‌کند.

 

نکته مهم: در زمان نگارش این مقاله اکثر این نرم افزار ها و سایت ها فعال بوده و عموما خدماتی را به صورت رایگان عرضه می کنند، اما در ادامه ممکن هست سیاست های هر کدام تغییر کند و یا متاسفانه برخی از این موارد که به صورت استارتاپ هستند به دلایل مختلف از ادامه راه منصرف شوند.

 

هوش مصنوعی تغییر صدای فارسی

برای تغییر صدای فارسی، برنامه MorphVOX Junior را پیشنهاد می‌کنم. این برنامه یک ابزار کامل برای تغییر صدا است که از الگوریتم‌های هوش مصنوعی بهره می‌برد. با استفاده از این برنامه، می‌توانید صدای خود را به صدای هر شخص دیگری تغییر دهید، از جمله تغییر جنسیت، سن و حتی تبدیل صدای شما به یک صدای رباتیکی.

برای استفاده از این برنامه، شما باید ابتدا نسخه رایگان آن را دانلود و نصب کنید. سپس با اجرای برنامه، می‌توانید صدای خود را ضبط کنید و با استفاده از امکانات موجود در برنامه، آن را به هر صدای دیگری که می‌خواهید تبدیل کنید. همچنین، این برنامه امکاناتی مانند تنظیمات EQ و افکت‌های صوتی را نیز فراهم می‌کند که می‌تواند به شما در ایجاد صداهای بیشتر و با کیفیت‌تر کمک کند. از آنجا که این برنامه یک نسخه رایگان دارد، شما می‌توانید قبل از خرید نسخه کامل آن، از نسخه رایگان آن استفاده کنید و از کیفیت و امکانات آن مطمئن شوید.

 

مزایای ساخت موزیک با هوش مصنوعی

راحتی استفاده: استفاده از ابزارهای تولید موسیقی با هوش مصنوعی، نسبت به روش‌های سنتی، آسان‌تر است. این ابزارها به کاربران امکان می‌دهند تا بدون نیاز به دانش تخصصی آهنگ‌سازی، موسیقی بسازند.
سرعت: هوش مصنوعی می‌تواند موسیقی را سریع‌تر از انسان بسازد. این امر می‌تواند برای تولیدکنندگان محتوا، موسیقی‌دانان و سایر افرادی که به سرعت به موسیقی نیاز دارند، مفید باشد.
نوآوری: هوش مصنوعی می‌تواند موسیقی‌هایی بسازد که از نظر خلاقانه، نوآورانه باشند. این امر به دلیل توانایی هوش مصنوعی در یادگیری و تطبیق با الگوهای جدید است.

 

معایب ساخت موزیک با هوش مصنوعی

خلاقیت محدود: هوش مصنوعی هنوز در حال توسعه است و توانایی آن در خلاقیت، محدود است. این امر باعث می‌شود که موسیقی‌های تولید شده با هوش مصنوعی، شباهت زیادی به یکدیگر داشته باشند.
هزینه: برخی از ابزارهای تولید موسیقی با هوش مصنوعی، هزینه‌بر هستند.
عدم انعطاف‌پذیری: برخی از ابزارهای تولید موسیقی با هوش مصنوعی، انعطاف‌پذیری کمی دارند و کاربران نمی‌توانند کنترل زیادی بر روی موسیقی تولید شده داشته باشند.

در نهایت، تصمیم‌گیری در مورد اینکه آیا از هوش مصنوعی برای ساخت موسیقی استفاده کنید یا خیر، به نیازها و ترجیحات شما بستگی دارد. اگر به دنبال روشی آسان و سریع برای ساخت موسیقی هستید، هوش مصنوعی می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. با این حال، اگر به دنبال موسیقی‌هایی با خلاقیت بالا و انعطاف‌پذیری زیاد هستید، ممکن است استفاده از هوش مصنوعی چندان مناسب نباشد.

سایت های هوش مصنوعی رایگان

Clownfish Voice Changer
Voice Changer App
VoiceMod
RoboVox Voice Changer
Voice Changer Plus

 

بهترین ابزارهای ساخت موزیک با هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۳

Amper Music
Soundful
Loudly
Boomy
Jukebox
AIVA
Mubert
Beatbot
Soundraw

 

سایت ساخت آهنگ با هوش مصنوعی MusicStar

با استفاده از MusicStar دیگر نیازی به یافتن ایده‌های جدید و صرف ساعت‌های طولانی برای تولید ایده‌های خود نخواهید داشت. این ابزار، قابلیت تولید آهنگ را با کمک الگوریتم‌های هوش مصنوعی فراهم کرده و در اختیار تمام کاربران قرار می‌دهد. یکی از بهترین مزایای MusicStar، قابلیت تولید آهنگ بر اساس دستورات متنی است. پس از ورود به سایت، کادری برای نوشتن درخواست را می‌بینید، روی آن کلیک کرده و آهنگ موردنظر خود را با کلمات توصیف کنید. پس از زدن دکمه «Try Free»، ابزار شروع به ساخت آهنگ موردنظر شما خواهد کرد.

تولید آهنگ با هوش مصنوعی Beatoven.ai

به کمک قابلیت‌های هوش مصنوعی Beatoven.ai می‌توانید آهنگ‌های کاملا سفارشی و بدون حق امتیاز بسازید و در ویدیوها و پادکست‌های خود به کار ببرید. Beatoven.ai با استفاده از فناوری‌های نوین هوشمند تولید موسیقی، این قابلیت را دارد که آهنگ‌هایی مبتنی بر حالات و خلقیات متفاوت را به شکلی تولید کند که منطبق با مفهوم محتوای شما باشند. روند کار با این ابزار بسیار ساده است. در ابتدا باید ژانر و سبک موردنظر را انتخاب کنید، سپس برای تطبیق دادن صدا با حالات محتوا، قسمت‌های مختلف را برش بدهید و در نهایت آهنگ مربوطه را دریافت کنید.

Beatoven.ai برای هنرمندانی مانند آژانس‌ها، تولیدکنندگان ویدیوی یوتیوب، پادکسترها و موراد مشابه دیگر، انتخاب بسیار مناسبی است. در این سایت همچنین می‌توانید لحن و درون‌مایه صدا را برای هماهنگی با داستان خود تغییر دهید یا طول آهنگ، ژانر، سبک و ساز موردنظر را عوض کنید. از طرفی به کمک میکس و مسترینگ استانداردی که ارائه می‌کند.،‌ پروژه‌های نهایی این سایت برای استفاده در بسترهای مختلف، کاملا آماده هستند. به طور کلی Beatoven.ai، بر تولید موسیقی باکیفیت و بدون حق امتیاز تمرکز دارد و تلاش می‌کند این قابلیت را برای قدرت بخشیدن به تولیدکنندگان محتوا و بهبود داستان‌های آن‌ها، فراهم کند.

ساخت موزیک با هوش مصنوعی با AVIA

AIVA روش‌های متفاوتی برای ساخت موسیقی دارد. نخستین روش، روشی تحت عنوان the generation profile است که کاربران با بهره‌مندی از آن می‌توانند موسیقی مورد‌نظرشان را با سبک خودشان ایجاد کند. کاربران پس از ایجاد موسیقی جدید می‌توانند آهنگ خود را بر‌اساس میزان نما، گام‌های کوتاه و بلند، میزان گام، عواطف، انواع سازها و تکرار هارمونیک مورد‌نظر خود سفارشی‌سازی کنند. پس از انتخاب تمام این پارامترها، نرم‌افزار یک قطعه موسیقی سفارشی‌سازی‌شده ایجاد می‌کند. پس از ایجاد موسیقی‌ها کاربران می‌توانند آن‌ها را در کتابخانه‌های عمومی بارگذاری کنند.

آشنایی با ابزار Mubert برای ساخت آهنگ

یکی از کاربردهای هوش مصنوعی در تولید موسیقی این است که امکان مشارکت فعال و سودمند بین انسان و الگوریتم‌ را فراهم می‌کند تا هنرمندان مختلف بتوانند خلاقیت‌های خود را بروز دهند. Mubert میلیون‌ها نمونه مختلف از آثار هنرمندان متفاوت را دریافت کرده و آن‌ها را برای بررسی به هوش مصنوعی می‌سپارد. به همین دلیل ابزاری بسیار پیشرفته و همه‌جانبه است که برای کار با آن محدودیتی ندارید و می‌توانید تا جایی که خلاقیت اجازه می‌دهد، پیش بروید.

از طرفی حتی تولیدکنندگان، موسیقی‌دان‌ها و هنرمندان نیز برای کسب درآمد، از Mubert کمک می‌گیرند. این سایت با کاهش نیاز هنرمندان به اجرای زنده و ضبط آهنگ، آن‌ها را در زمینه کسب درآمد مناسب یاری می‌کند. این مورد به علاوه باعث می‌شود کاربران دیگر نیز در استفاده از Mubert مطمئن باشند و پروژه‌هایی با کیفیت حرفه‌ای دریافت کنند.

آشنایی با ابزار تولید آهنگ آنلاین Loudly

موتور پخش پیشرفته Loudly، با کمک گرفتن از بیش از ۱۷۰۰۰۰ حلقه صوتی تنظیم شده، توالی آکوردها را به طور همزمان دنبال می‌کند. همچنین، ترکیب منحصربه‌فرد سیستم‌های خبره با شبکه‌های مولد، Loudly را به ابزاری بسیار عالی برای تولید موسیقی‌های معنادار تبدیل کرده است. این سایت ساخت آهنگ با هوش مصنوعی به روشی ساده، موسیقی موردنظر شما را تولید می‌کند. روند کار با ابزار Loudlyبه شرح زیر است:

ساخت آهنگ: ژانر و سایر گزینه‌های مرتبط را برگزینید تا آهنگ منحصربه‌فرد شما ساخته شود.
تولید قطعات موسیقی: در کمترین زمان، قطعات موسیقی مختلف را دریافت کرده و بشنوید.
ذخیره‌سازی و دانلود: گزینه‌های موردنظر خود را انتخاب کرده، آن‌ها را به کتابخانه ببرید یا بلافاصله دانلود کنید.

 

قابلیت‌های کلیدی Loudly:

سادگی استفاده
ارائه کیفیت بالا در خروجی
ارائه برنامه‌های اشتراکی مختلف، همراه با یک نسخه رایگان
پیشرفت سریع

 

ساختن اهنگ با هوش مصنوعی با Soundful

soundful (سوندفول) برای تولیدکنندگان، سازندگان و برندهای تولیدکننده موسیقی با هدف ارائه موسیقی مقرون‌به‌صرفه، موسیقی بدون حق امتیاز و ارائه راهکاری برای ایجاد موسیقی‌های کمیاب عرضه شده است. کاربران می‌توانند در وب‌سایت این مدل ژانرهای مورد‌نظر خود را از میان ژانرهایی مثل رپ، R&B و لاتین انتخاب کنند.

در مرحله بعدی کاربران قالب مورد‌نظر خود را درحقیقت زیرژانر هستند، سرعت آهنگ، گام‌ها و نام مورد‌نظر خود برای آهنگ را انتخاب می‌کنند. پس از ساخته‌شدن موسیقی و ذخیره‌سازی آن، موسیقی به بخش My Library اضافه می‌شود و گزینه دانلود در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. در این وب‌سایت بخشی تحت عنوان Global Tracks وجود دارد که کاربران می‌توانند آهنگ‌هایی با حالت‌ها و ژانرهای مختلف و حتی آهنگ‌های الهام گرفته شده از آهنگ‌های ساخته‌شده توسط هنرمندانی مثل A$AP Rocky و ۸۰۸ Mafia و A Tribe Called Quest را مشاهده کنند.

ساخت موزیک با هوش مصنوعی با سایت Boomy

کاربران برای ساخت موسیقی با Boomy (بومی) باید سبک مورد‌نظر خود را از میان مجموعه سبک‌هایی مثل لو-فای و گروی جهانی، انتخاب کنند. همچنین کاربران می‌توانند آهنگشان را با ایجاد یک سبک اختصاصی آهنگ‌سازی، سازها، گام، جلوه‌های صوتی و سبک‌های ترکیب‌شده با یکدیگر سفارشی‌سازی کنند.

چنانچه کاربران یک سبک از‌پیش‌تعیین‌‌شده انتخاب کرده باشند، باید یکی از زیرژانرهای سبکشان را برای استفاده در آهنگشان انتخاب کنند. در مرحله بعدی کاربران می‌توانند با بازنویسی گام و تراکم آهنگ و افزودن ساز و جلوه‌های صوتی به آهنگ، ویرایش آرایش‌ها و چینش‌ها یا ضبط صداهای خواننده و بارگذاری آن‌ها در نرم‌افزار (هم چینش‌ها و هم صداها باید متعلق به خود کاربر باشد)، آهنگ را بیشتر سفارشی‌سازی کنند.

ابزار رایگان تولید موسیقی با هوش مصنوعی Jukebox

Jukebox ابزاری منبع و باز و کاملا رایگان برای تولید آهنگ در ژانرها و سبک‌های مختلف است. این ابزار برای بررسی داده موسیقی‌های مختلف، از شبکه عصبی استفاده می‌کند و به هوش مصنوعی آموزش می‌دهد که قطعات موسیقی منحصربه‌فرد بسازد. امکان ویرایش تمام آهنگ‌های ساخته شده در این سایت فراهم است و می‌توانید پروژه خود را به دلخواه، شخصی سازی کنید. به علاوه، قابلیتی برای شنیدن نمونه‌های تولید شده با این ابزار، در صفحه اول سایت وجود دارد که در درک توانایی‌ها و قابلیت‌های آن به شما کمک می‌کند. توجه داشته باشید که این ابزار توسط «Open AI» توسعه پیدا کرده است. به همین دلیل کار با این ربات نیز نیاز به ساخت حساب کاربری جدید و استفاده از شماره مجازی دارد.

نوشتن ترانه با هوش مصنوعی تولید موسیقی Staccato

Staccato یکی از ابزارهایی است که با ترکیب توانایی‌های انسان و هوش مصنوعی، شما را در مسیری نوین برای به ثمر رسیدن خلاقیت‌ها راهنمایی می‌کند. این ابزار علاوه بر تولید محتوای صوتی، در نوشتن ترانه نیز کابرد دارد. اگر در زمینه ترانه‌سرایی تجربه داشته باشید، آگاه هستید که تولید اشعار گیرا و جذاب کار سختی است. قابلیت هوش مصنوعی تولید ترانه Staccato در این زمینه، به کمک شما خواهد آمد.

سایت ساخت آهنگ با هوش مصنوعی ‌Beatbot

Beatbot یکی از ابزارهای آهنگ‌سازی خلاقانه با هوش مصنوعی است که بر اساس درخواست‌های متنی شما، آهنگ‌های کوتاه تولید می‌کند. در این سایت از حلقه‌های صدای «Splash» برای ایجاد موسیقی و از ChatGPT برای نوشتن ترانه استفاده می‌شود. پس از نوشتن درخواست موردنظر برای تولید یک قطعه موسیقی ساده، می‌توانید ترانه مرتبط را نیز به آهنگ خود اضافه کنید. برای دریافت بهترین نتیجه، از یک خط ترانه کمک بگیرید، چون استفاده از اشعار طولانی و کلمات زیاد، باعث می‌شود آهنگ شما مصنوعی به نظر برسد. اگر آهنگ نهایی مطابق نیاز شما نبود، روی دکمه «Retry» بزنید تا قطعه جدیدی تولید شود. پس از پیدا کردن موسیقی موردنظر خود نیز کافی است دکمه «More» را برای دانلود آن فشار دهید.

قابلیت‌های کلیدی Beatbot:

تولید حلقه‌های صوتی کوتاه بر اساس درخواست متنی کاربر
رابط کاربری ساده
قابلیت تولید ترانه و متن

 

ساخت آهنگ با هوش مصنوعی Soundraw

Soundraw با صدها ساعت بررسی و یادگیری از روی آهنگ‌های مختلف، توانایی تولید راحت‌تر موسیقی را برای تمام کاربران فراهم می‌کند. این ابزار که قبل‌تر با نام Ecrett Music فعالیت می‌کرد، رابط کاربری بسیار راحتی دارد و انواع مختلفی از احساسات، صحنه‌ها و ژانرها را برای کاربران تازه‌کار و حرفه‌ای فراهم کرده است. برای کار با این ابزار، ابتدا باید حداقل یکی از گزینه‌های صحنه، حالت یا ژانر را برگزینید و سپس دکمه «Create Music» را بزنید. در مرحله بعدی، هوش مصنوعی، آهنگ موردنظر را بر اساس انتخاب‌های شما تولید می‌کند. توجه داشته باشید که هربار با انتخاب تنظیمات متفاوت، به آهنگی متفاوت خواهید رسید. امکان تغییر دادن ساز مربوطه نیز وجود دارد، کافی است وارد زبانه «Instruments» شوید و گزینه موردنظر را انتخاب کنید. پس از تولید آهنگ می‌توانید تمام پروژه‌های خود را در بخش‌های مختلف دسته‌بندی کرده و آن‌ها را مورد استفاده قرار دهید.

ابزار رایگان ساخت موزیک ویدیو و آهنگ با هوش مصنوعی Melobytes

MeloBytes به عنوان یک ابزار تولید موسیقی آنلاین رایگان، گزینه‌های مختلفی را برای شخصی‌سازی کردن موسیقی و تولید آهنگ‌های منحصربه‌فرد ارائه می‌دهد. برای کار با این ابزار می‌توانید سبک، تمپو، زبان، جنسیت خواننده و متن آهنگ را به صورت دستی تنظیم کرده یا از ویژگی تولید موزیک ویدیوی خودکار آن کمک بگیرید. به علاوه امکان تنظیم صدای خواننده، پارامترهای صوتی و ویدیو نیز وجود دارد. به این شکل می‌توانید صدایی کاملا جدید و متمایز بسازید و با ترکیب افکت‌هایی مانند اکو و delay، به نتیجه‌ای کاملا متفاوت دست پیدا کنید.

سایت هوش مصنوعی تولید صدای AI Music Magic

AI Music Magic این امکان را به شما می‌دهد که بر اساس حال و هوا و سبک انتخابی خود، موسیقی بسازید. این ابزار در سه نسخه تحت وب، اپلیکیشن اندروید و برنامه ios در دسترس است و به همین دلیل قابلیت همراهی شما در هر زمان و مکان را دارد. برای کار با این ابزار می‌توانید ملودی‌هایی بسازید که با یکی از توالی‌های آکورد شروع می‌شوند و سپس کل آهنگ را به دلخواه شخصی‌سازی کنید تا کاملا منحصربه‌فرد باشد. به علاوه این امکان را نیز خواهید داشت که ملودی‌ها را با ضبط و اضافه کردن « vocal topline» اصلاح کنید. عدم نیاز به ثبت‌نام برای استفاده از این برنامه، از دیگر مزایای آن است. همچنین تمام فایل‌های شما به روشی کاملا ایمن نگهداری می‌شوند تا فقط خودتان به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

معرفی سایت هوش مصنوعی Uppbeat برای تولید آهنگ

Uppbeat ابزاری آنلاین برای سازماندهی خلاقیت‌های صوتی با کمک هوش مصنوعی «Generative-AI» است و «AI Playlist Generator» به عنوان قابلیت تکان‌دهنده و مخصوص این ابزار شناخته می‌شود. همچنین در این سایت به کمک «ChatGPT» می‌توانید توضیحات متنی یک ویدیو، سناریو، منبع، صحنه یا هرچیز دیگری را بنویسید و آهنگی متناسب با آن دریافت کنید.

این درخواست‌های متنی توسط AI Playlist Generator تفسیر می‌شوند و سپس یک فهرست پخش اختصاصی و شخصی‌سازی شده از آهنگ‌های بدون حق امتیاز کتابخانه Uppbeat، ساخته می‌شود. این فهرست‌ها به شکلی مرتب شده‌اند تا بهترین موسیقی، بالاتر از باقی موارد قرار داشته باشد. به کمک تمام توانایی‌های پیشرفته و فناوری‌های نوین این ابزار می‌توانید فهرست پخشی کاملا ایده‌آل برای پروژه‌های خود بسازید.

سایت ساخت آهنگ با هوش مصنوعی MuseNet

MuseNet به عنوان یکی دیگر از محصولات Open AI، برای تولید موسیقی با هوش مصنوعی به کار می‌رود. این ابزار برای ساخت آهنگ‌های پیچیده و متعدد که شامل ملودی‌ها، هارمونی‌ها یا حتی آماده‌سازی کامل ارکستر هستند، طراحی شده است. با کمک MuseNet می‌توانید در سبک‌ها و ژانرهای مختلف از جمله کلاسیک، جاز، معاصر و حتی تجربی، آواهای جدید خلق کنید. همچنین این امکان را دارید که موسیقی نهایی را به صورت فایل MIDI در خروجی تحویل بگیرید و در نهایت آن را برای ایجاد تغییرات و ویرایش‌های دیگر به برنامه‌های حرفه‌ای انتقال دهید.

هوش مصنوعی رایگان موسیقی گوگل Magenta Studio

اگر فکر می‌کنید گوگل بارد، اولین تلاش این شرکت برای ورود به زمینه هوش مصنوعی است، اشتباه می‌کنید. Magenta Studio پروژه منبع باز تحقیقاتی گوگل است که درباره نقطه اتصال فناوری یادگیری ماشین و تکنولوژی تولید موسیقی فعالیت می‌کند. این برنامه بر ابزارها و سبک‌های درحال رشد برای هنرمندان و توسعه‌دهندگان تمرکز دارد تا قابلیت خلق موسیقی و هنر با استفاده از هوش مصنوعی را مورد آزمایش قرار داده و آن را بهبود دهد. Magenta Studio به شما نیز امکان می‌دهد از توانایی‌های هوش مصنوعی برای ساخت آهنگ‌های جدید کمک بگیرید. همچنین ابزارهای مختلف برای تولید ملودی و ریتم را فراهم می‌کند تا در خلق آثار خود بهتر عمل کنید.

 

آموزش تغییر صدای خواننده با استفاده از هوش مصنوعی

تا اینجا حتما کنجکاو شده اید که این موسیقی ها چطور ساخته می شوند، و چطوری می شود از این نرم افزار ها و وب سایت ها استفاده کرد. برا رسیدن به جواب این سوال کافیست در ادامه با ما و آموزش تغییر صدای خواننده با استفاده از هوش مصنوعی  همراه باشید.

برای حذف صدای خواننده از روی موزیک یا برعکس (حذف موزیک و جدا کردن صدای خواننده) کافیست :

وارد وبسایت Vocalremover.org بشوید و روی گزینه Browse my files بزنید و آهنگ مورد نظر را از دستگاه خودتان (موبایل یا کامپیوتر) انتخاب کنید سپس صبر کنید تا مراحل پردازش انجام شود. در ادامه Vocal را روی ۱۰۰ درصد و موزیک را روی ۰ درصد قرار دهید. در انتها روی گزینه Save بزنید و در حالت Vocal ذخیره کنید.

 

صداسازی با هوش مصنوعی2

 

بهترین سایت های برداشتن صدای خواننده از آهنگ به صورت آنلاین

یکی از ساده‌ترین و بهترین روش‌ها برای حذف صدا از موزیک، استفاده از ابزارهای آنلاین است. با جستجوی ساده به تعداد زیادی از وب‌سایت‌های آنلاین برمی‌خورید که هر یک با ارائه امکانات متفاوت در خدمت گزاری آماده هستند. یکی از معروف‌ترین سرویس‌ها LALAL.AI است. وب‌سایت MyEdit هم ساده‌ترین ابزاری است که می‌توانید پیدا کنید و گزینه جذابی است.

 

ابزار آنلاین AudioDirector برای حذف صدای خواننده از آهنگ

AudioDirector یکی از این ابزارهای آنلاین ساده برای حذف صدای خواننده است که استفاده از آن کاملاً رایگان است. از این وب‌سایت دیدن کنید و با دنبال کردن مراحل زیر به سرعت به بیت جذاب خود برسید.

وب‌سایت MyEdit
  • با آپلود یک فایل MP3، WAV، FLAC یا M4A شروع کنید. مدت زمان آهنگ باید کمتر از ۱۰ دقیقه و حجم فایل کمتر از ۱۰۰ مگابایت باشد.
  • اجازه دهید هوش مصنوعی کار را انجام دهد. یک الگوریتم قدرتمند هوش‌ صدای خواننده را از آهنگ جدا می‌کند. این فرایند ممکن است چند ثانیه طول بکشد.
  • در قسمت Vocal Volume می‌توانید صداها را به‌طور کامل حذف کنید یا میزان حجم صدا را به کمک نوار لغزنده تنظیم کنید. برای حذف کامل صداها مطمئن شوید که میزان صدا روی ۳۰dB- تنظیم شده است.
  • در انتهای صفحه اگر روی Format کلیک کنید چند گزینه بیشتر در اختیار خواهید داشت.
  • وقتی از همه چیز راضی بودید به کمک دکمه آبی‌رنگ Download که در گوشه پایینی سمت راست قرار دارد، آهنگ خالی خودتان را دریافت کنید
AudioDirector

وب‌سایت LALAL.AI برای حذف صدای خواننده از آهنگ

LALAL.AI بهترین و هیجان‌انگیزترین انتخاب موجود است. با کمک آن می‌توانید صداها را در هر آهنگی حذف کنید و یک آهنگ با کیفیت دستگاهی را برای استفاده بیشتر به عنوان موسیقی پس‌زمینه در ارائه‌ها، ویدیوهای رسانه‌های اجتماعی، کارائوکه، تمرین و غیره استخراج کنید.

LALAL.AI یک سرویس حذف‌کننده صدا و جداسازی منبع موسیقی پیشرفته است که برای استخراج سریع، آسان و دقیق اجزای صوتی مختلف یک فایل صوتی استفاده می‌شود. به کمک این ابراز می‌توانید بدون افت کیفیت به حذف صدای خواننده، ساز، درام، باس، پیانو، گیتار الکتریک، گیتار آکوستیک بپردازید.

برای حذف صدا از هر موزیکی با LALAL.AI، این مراحل را دنبال کنید:

وب‌سایت LALAL.AI
  • LALAL.AI را در مرورگر خود باز کنید.
  • برای آپلود فایل صوتی یا ویدیویی خود، روی Select Files کلیک کنید. اگر موزیک خاصی درحال پخش است اما اسم آن را نمی‌دانید یا موفق نمی‌شوید آن را پیدا کنید از بهترین برنامه های تشخیص آهنگ در حال پخش کمک بگیرید.
  • چند ثانیه صبر کنید تا پردازش تمام شود.
  • در صفحه بعدی دو فایل صوتی به شما داده می‌شود که یکی وکال موزیک به‌صورت جداگانه و دیگری آهنگ بدون صدای خواننده است.
  • علاوه‌بر حدف صدای خواننده می‌توانید از پنل سمت چپ مواردی مانند درام، باس، صدا، نویز و غیره را نیز از فایل اصلی جدا کنید. بسیار هیجان‌انگیز است.

 

 وب‌سایت LALAL.AI

 

کیفیت به‌دست آمده به کمک این سرویس قابل قبول و مطلوب است. با توجه به گزینه‌هایی که ارائه می‌دهد، انتخاب معقولی است. برای دریافت فایل‌ها حتما باید در سایت عضو شوید. اما مشکل اصلی اینجا است که بدون خرید اشتراک نمی‌توانید فایلتان را دانلود کنید و فقط می‌توانید به‌صورت آنلاین به آن گوش دهید. اما همیشه راهی برای رسیدن به آنچه می‌خواهید، وجود دارد.

 

در قسمت بعد پس از انجام مراحل بالا کافی است وارد وبسایت Musicfy.lol بشوید، سپس وارد حساب کاربری خود بشوید (در اینجا نیاز است حساب کاربری گوگل داشته باشید و پس از آن ورود مستقیم از طریق گوگل را انتخاب کنید) در ادامه روی گزینه Select Audio File بزنید. از بخش Artist  می توانید صدای خواننده مورد نظر را انتخاب کنید و در پایان روی گزینه Remix بزنید و صبر کنید صدای خواننده عوض بشود، با انتخاب گزینه دانلود نیز می توانید صدا را در حافظه موبایل یا کامپیوتر دانلود و ذخیره نمایید.

 

صداسازی با هوش مصنوعی1

 

همانطور که در بالا توضیح دادیم خدمتتون در صورتی که می خواهید دقیقا از صدای خواننده های ایرانی یا مثلا مهستی استفاده کنید کافی است برنامه voice.ai را نصب داشته باشید، پس از نصب روی سیستم یک حساب کاربری بسازید تا بتوانید از امکانات آن استفاده کنید.

 


برخی از دیگر آهنگ های ساخته شده توسط هوش مصنوعی

 

آهنگ عکس تو از گرشا رضایی ساخته شده توسط هوش مصنوعی با صدای هایده

♪♫♬متن آهنگ عکس تو♬♫♪

یکی از خداشه توو تنهایی هر شب کنارت باشه
انگاری قراره این دل تا همیشه بی قرارت باشه
من واسه‌ت در‌به‌درم
اومدم تو رو ببرم
من دیگه گذشته آب از سرم
منم و دیوونگی
اصن هر چی تو بگی
آخه من گذشته آب از سرم
چشای تو دیدن داره
عکس تو کشیدن داره
آسمونِ این عاشقی فقط با تو پریدن داره
چشای تو دیدن داره
عکس تو کشیدن داره
می‌دونی چقد واسه تو دلم هوس رسیدن داره
آرزوم اینه که یه بار
واسه‌م همه رو بزنی کنار
بیا نشونم بده
که جونم بره
واسه دوتا چشمات
عاشقی نمی‌شه دوبار
بذار هر چی که می‌گنو کنار
بیا تکونم بده
که زدم گره
خودمو به موهات

آیکن دانلود


آهنگ قاف از علیرضا طلیسچی ساخته شده توسط هوش مصنوعی با صدای شادمهر عقیلی

♪♫♬متن آهنگ قاف♬♫♪

بارون اومد و یادم داد تو زورت بیشتره..
ممکن هردفه اونجوری که می خواستی پیش نره
خاطرهام داره خواب و میگیره ازم..
دوری و من دیگه ته دنیام قلبت نوک قله قافه
من که توو زندگیم هیشکی نیست چه دورغی دارم بگم آخه..
این همه دوری نه واسه تو خوبه نه من
طرف تو بارون نمیاد نمیشی دلتگه زیاد..
میدونی چند وقته دلم تورو می خواد
اینجوری نکن با من..
هی دوری نکن با من
این شوخی خوبی نیست..
من بی تو میمیرم واقعا
اینجوری نرو سخته..
چرا قلب تو بی رحمه
کی غیر تو با قلبش این حال منو میفهمه
موندم با اشک و آهم..
با چشمای چشم به راهم
کاشکی میشد یه قیچی میخورد رو خاطرات باهم..
من دوست دارم این بده
دوریت ازم اینقده که زندم به زور..
یه رویای دور
اینجوری نکن با من..
هی دوری نکن با من
این شوخی خوبی نیست..
من بی تو میمیرم واقعا
اینجوری نرو سخته..
چرا قلب تو بی رحمه
کی غیر تو با قلبش این حال منو میفهمه..
اینجوری نکن با من
هی دوری نکن با من..
این شوخی خوبی نیست
من بی تو میمیرم واقعا..
اینجوری نرو سخته
چرا قلب تو بی رحمه ..
کی غیر تو با قلبش این حال منو میفهمه

آیکن دانلود


آهنگ پاقدم از علیرضا طلیسچی ساخته شده توسط هوش مصنوعی با صدای مهستی

 ♪♫♬متن آهنگ پاقدم♬♫♪

تو رفتی ولی فکر تو تو سر من موند
همیشه نبودت من و قلبمو ترسوند
نگو که جداشیم که من خسته ترینم
پریشون شده بودم تا وقتی تورو دیدم
من پسندیدمت از دور و دلم رفته از اون شب
شدم از همه غافل شدم رو تو حواس جمع
یه عاشق پی چاره که دست برنمیداره
که پات خیلی میشینه ولی کیه که ببینه
میگن بود شبیهت ولی من که ندیدم
گذشتم چه ساده به هر کی که رسیدم
قشنگی تو هر چی تو هر چی که تنت بود
دلم رفت عجیبه اینم پاقدمت بود
نگو که جداشیم که من خسته ترینم
پریشون شده بودم تا وقتی تورو دیدم
من پسندیدمت از دور و دلم رفته از اون شب
شدم از همه غافل شدم رو تو حواس جمع
یه عاشق پی چاره که دست برنمیداره
که پات خیلی میشینه ولی کیه که ببینه

آیکن دانلود


آهنگ کجا باید برم از روزبه بمانی ساخته شده توسط هوش مصنوعی با صدای داریوش اقبالی

♪♫♬متن آهنگ کجا باید برم♬♫♪

کجا باید برم یه دنیا خاطرت تورو یادم نیاره
کجا باید برم که یک شب فکر تو منو راحت بذاره
چه کردم با خودم که مرگ و زندگی برام فرقی نداره
محاله مثل من توی این حال بد کسی طاقت بیاره
کجا باید برم که تو هر ثانیم تورو اونجا نبینم
کجا باید برم که بازم تا ابد به پای تو نشینم
قراره بعد تو چه روزایی رو من تو تنهایی ببینم
دیگه هرجا برم چه فرقی میکنه از عشق تو همینم
جوونیمو سفر کردم که از تو دور شم یک دم
منو هر جور میبینی شبیه یک سفرنامم شبیه یک سفر نامم
کجا باید برم که تو هر ثانیم تورو اونجا نبینم
کجا باید برم که بازم تا ابد به پای تو نشینم
قراره بعد تو چه روزایی رو من تو تنهایی ببینم
دیگه هرجا برم چه فرقی میکنه از عشق تو همینم

آیکن دانلود


آهنگ هرجا میری برگرد از حسین توکلی ساخته شده توسط هوش مصنوعی با صدای مهستی

♪♫♬متن آهنگ هر جا میری برگرد♬♫♪

من بی برو برگشت میخوامت
خبر دارن همه جای تو عزیزم همیشه
روی جفت چشمه قول میدم از امشب
کنارت بمونم تا ابد همه چیمو میدم که یک عمر بخندی تو فقط
هر جا میری برگرد دلم کیش و ماتته با یه حرکت
نه میشه بی تو سر کرد نه میشه با تو قهر کرد
هر جا میری برگرد دلم کیش و ماتته با یه حرکت
نه میشه بی تو سر کرد نه میشه با تو قهر کرد
تو میتونی ساز احساس منو کوکش کنی
رو سرم دست بکشی حال دلو خوبش کنی
وقتشه سفره ی عشقو تو دلم پهن بکنی
برسی مثل یه ماه شبامو روشن بکنی
هر جا میری برگرد دلم کیش و ماتته با یه حرکت
نه میشه بی تو سر کرد نه میشه با تو قهر کرد

آیکن دانلود


آهنگ لعنت از باران ساخته شده توسط هوش مصنوعی با صدای مرتضی پاشایی

♪♫♬متن آهنگ لعنت♬♫♪

غم گرفته دوباره صدامو نم زده باز هوای چشامو
نیستی و تکیه دادم به دیوار دوباره بعد تو پا میزارم تو رویا
با خیال تو هر شب همینجام اشک چشمام تمومی نداره
صدای خش خش برگ و پاییز و بارون باز خیال تو با قلب داغون
نیستی و خیره میشم به عکس دوتامون کاش میشد دستاتو قرض میکردم
باز کنارم تورو فرض میکردم تا خود صبح قدم میزدیم تو خیابون
لعنت به حسی که نذاشته هیچکسی بجات بیاد یکی که تا همیشه پشتته تو سختیا
همون که پا گذاشتی رو دلش که از غمت پره
لعنت به کل خاطراتمون که با تو داشتمو
به من که زندگیمو پای تو گذاشمو همون که روز و شب رو اسم تو قسم میخوره
حق من نیست چشاتو نبینم باز نتونم کنارت بشینم
از تو تنها همین غصه هات مونده پیشم خاطراتت یه کوهه رو دوشم
باز میپیچه صدات توی گوشم دارم اینجا بدون تو دیوونه میشم
باز بیا و همه باورم شو باز رفیق چشمای ترم شو
باز بیا عاشقم شو دوباره دوباره بی تو میمیره اینجا به زودی
اونی که کل دنیاش تو بودی خیلی خسته است به این دوری عادت نداره

آیکن دانلود


آهنگ اومدم قلبمو به نامت کنم از مجتبی دربیدی ساخته شده توسط هوش مصنوعی با صدای مهستی

♪♫♬متن آهنگ اومدم قلبمو به نامت‌ کنم♬♫♪

تق و‌ تق در زدم دست‌ پر اومدم
با یه چند تا شاخه گل اسمتو‌ چیدم
چشاتو زود ببند حالا آروم بخند
واسه هر ثانیه من نقشه کشیدم
اومدم‌ واسه‌ تو‌ شمعا رو‌ چیدم
اومدم اومدم اخماتو‌وا کنم
آتیش به پا کنم عشقو بغل بگیرم
اومدم دلمو دربست فدات کنم
تا صب نگات‌ کنم من‌ ذوق کنم بمیرم
اومدم کنار تو پر بگیرم من
آخه از گل به تو‌ کمتر نمیگم من
هر چی تو‌ گفتی همونو عشقه
دو نفرمونو عشقه آره عشقه
اومدم قلبو به نامت‌ کنم
همه‌ جوره‌ ثابت‌ کنم
این خود عشقه
اومدم اومدم اخماتو‌وا کنم
آتیش به پا کنم عشقو بغل بگیرم
اومدم دلمو دربست فدات کنم
تا صب نگات‌ کنم من‌ ذوق کنم بمیرم

آیکن دانلود

دنبال کردن در تلگرام دنبال کردن در اینستاگرام دنبال کردن در آپارات

2 دیدگاه برای “الگوریتم هوش مصنوعی چگونه صداسازی می کند؟ از شادمهر تا مهستی + نحوه انجام رایگان آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×