الگوریتم بازسازی چهره‌ توسط هوش مصنوعی – بازسازی چهره شاه‌ها و ملکه‌های مصر باستان

بازسازی چهره‌ با هوش مصنوعی

همه‌ ما امروزه به کرات شاهد چالش‌های تغییر چهره هستیم. حتما ویدئو‌هایی را دیده اید که اشخاص به راحتی چهره‌شان را تغییر می‌دهند و شبیه یکی از افراد مشهور یا سلبریتی می‌شوند. این تغییر چهره با استفاده از برنامه‌های دیپ فیک (Deep Fake) که مبتنی بر هوش مصنوعی است، انجام می‌گردد. این دست برنامه‌ها علاوه بر جنبه سرگرمی برای کسب درآمد هم استفاده می‌شود. با دیپ فیک که از الگوریتم های GAN استفاده می کند می توانید چهره خود را به هر شخصی که دوست دارید تبدیل کنید!

Deep Fake یا جعل عمیق یک تکنیک برای تغییر تصویر یا صدای انسان با استفاده از هوش مصنوعی است. با این تکنیک، می‌توان تصاویر و ویدیوهای جعلی اما واقع‌گرایانه از افراد مشهور، سیاست‌مداران، یا هرکس دیگری ایجاد کرد. برای مثال، می‌توان چهره یا صدای یک سلبریتی را بر روی بدن یک بازیگر قرار داد، یا می‌توان کلمات یا حرکات یک سخنران را تغییر داد تا به نظر برسد که آن فرد چیزهای دیگری گفته است. این تکنولوژی از چندین روش هوش مصنوعی استفاده می‌کند، اما رایج‌ترین آن شبکه مولد تخاصمی GAN (Generative Adversarial Network) است.

 

مجله هوش مصنوعی پارس اینفوتک

این مقاله را هم مطالعه کنید: یادگیری عمیق چیست؟

 

 

همه چیز از مقاله جذاب یان گودفلو از شاگردان جفری هینتون (پدرخوانده یادگیری عمیق) شروع شد. در این روش، دو شبکه عصبی با هم رقابت می‌کنند: یک شبکه مولد که سعی می‌کند تصاویر جعلی تولید کند و یک شبکه تمایز‌دهنده که سعی می‌کند تصاویر جعلی را از واقعی تشخیص دهد. با این کار، شبکه مولد به مرور زمان بهتر و قابل اعتمادتر می‌شود و شبکه تمایز‌دهنده نمی‌تواند حقیقت را تشخیص دهد. این تکنولوژی در سال‌های اخیر بسیار پیشرفت پیدا کرده و همچنان در حال ارتقاء و بهبود است.

افراد با کمک ابزارهای هوش مصنوعی، اقدام به شناخت زوایا و حرکت های صورت فرد و انطباق تصاویر جدیدی بر روی تصاویر قبلی از طریق الگوی رمزگذاری اقدام می کنند. در مجموع فناوری زیباسازی چهره با هوش مصنوعی یکی از پیجیده ترین فناوری های مرتبط با هوش مصنوعی بوده و اشخاص با آشنایی با نحوه ویرایش عکس صورت با هوش مصنوعی می توانند از این قابلیت بهره ببرند.

قابلیت تغییر چهره با هوش مصنوعی کاربردهای فراوانی را در شبکه های اجتماعی و وبسایت های مختلف پیدا نموده و کاربران با استفاده از این قابلیت می توانند نسبت به تولید محتوای تصویری و ویدیویی جذابی برای مخاطبان خود اقدام نموده و نسبت به دریافت مخاطبین بیشتر و ارتقای کسب و کار خود اقدام کنند. در حال حاضر تصاویر اهمیت بالایی را در زندگی افراد داشته و خیلی از تصاویر موجود در اینترنت از کیفیت پایین و نویز بسیار زیادی برخوردار می باشند. بنابراین یکی از کاربردهای فناوری بازسازی چهره با هوش مصنوعی، حذف نویز تصاویر و در نتیجه افزایش کیفیت تصاویر می باشد. قابلیت ارتقای تصاویر برای گرافیست ها، بلاگرها و عکاس های حرفه ای برای دیده شدن در شبکه های اجتماعی و تبلیغات عرصه دیجیتال مارکتینگ اهمیت بسیار زیادی دارد. از چالش‌های این تکنولوژی محافظت از حقوق فردی، حفظ حق نشر، جلوگیری از کلاهبرداری و مبارزه با اخبار جعلی است. برخی شرکت‌ها و پژوهشگران در حال توسعه روش‌های جدید برای شناسایی و حذف دیپ فیک هستند. ابتدا بررسی کنیم که اصلا بازسازی چهره به چه چیز می گویند سپس مسئله را به مراتب شفاف تر شرح می دهیم.

 

مجله هوش مصنوعی پارس اینفوتک

این مقاله را هم مطالعه کنید: الگوریتم هوش مصنوعی چگونه صداسازی می کند؟

 

 

بازسازی چهره چیست؟

بازشناسی چهره (Facial Recognition)، با استفاده از دیتابیس چهره‌های مختلف (که از قبل وجود داشته است) یک چهره را در یک عکس یا فیلم شناسایی می‌کند. در واقع چهره‌ها باید درون سیستم ثبت شوند تا دیتابیسی از ویژگی‌های چهره‌ای منحصربفرد شکل بگیرد. پس از آن، سیستم اقدام به تجزیه‌ی ویژگی‌های کلیدی یک تصویر جدید می‌کند و آنها را با اطلاعات ذخیره‌شده در دیتابیس، مقایسه می‌کند. پس از شناسایی المان های چهره و یافتن مناسب ترین المان ها از چهره های ثبت شده در دیتابیس، چهره جدید تولید می گردد. نخست باید دانست که تشخیص چهره و بازشناسی چهره، با یکدیگر تفاوت دارند. تشخیص چهره (Facial Detection)، بخشی مهم از بازشناسی چهره است که تعداد چهره‌های روی تصویر یا ویدیو را مشخص می‌کند، بدون اینکه جزئیات را به خاطر بیاورد یا ذخیره سازد. تشخیص چهره، مقداری از داده‌های جمعیتی (نظیر سن یا جنسیت) را تعریف می‌کند اما قادر به بازشناسی افراد نیست.

تشخیص چهره با هوش مصنوعی چگونه انجام می‌شود؟

در روش‌های مختلف تشخیص چهره با هوش مصنوعی نخست، رایانه اقدام به بررسی یک عکس یا فیلم می‌کند تا چهره‌ها را از سایر اشیاءِ موجود در زمینه، متمایز سازد. روش‌هایی وجود دارد که رایانه به کمک آنها قادر است این کار را انجام دهد و مقدار روشنایی، جهت‌ و فاصله دوربین را تنظیم کند. محققانی نظیر یانگ، کریگمان و آهوجا روش‌های تشخیص چهره را طبقه‌بندی کرده‌اند. این روش‌ها به چهار طبقه تقسیم می‌شوند و الگوریتم‌های تشخیص چهره ممکن است ذیلِ دو یا بیش از دو طبقه قرار گیرند.

تشخیص چهره‌ی دانش‌بنیان

این روش، متکی بر مجموعه‌ای از قواعد است که توسط انسان و بر اساس دانش‌مان شکل گرفته‌اند. همان‌طور که می‌دانیم، یک چهره باید شامل بینی، چشمان و دهان باشد و این اجزاء، باید در فواصلی مشخص از هم و موضع‌هایی معین قرار داشته باشند. مشکلِ این روش، ساختن مجموعه‌ای مناسب از قواعد است. اگر این قواعد، خیلی کلی یا خیلی جزئی‌نگر باشند، سیستم، مثبت‌های کاذبِ بسیاری ارائه می‌دهد. با این حال، این موضوع برای همه‌ی رنگِ پوست‌ها جواب نمی‌دهد و به شرایط نورپردازی بستگی دارد که بر رنگ و رویِ دقیق پوست شخصِ حاضر در تصویر، تأثیر می‌گذارد.

 

مجله هوش مصنوعی پارس اینفوتک

این مقاله را هم مطالعه کنید: همه چیز درباره بینایی ماشین

 

 

تطابق الگو

روشِ تطابقِ الگو، از الگوهای چهره‌ی پارامتری‌ یا از پیش تعریف‌ شده‌ به منظور جانمایی یا تشخیص چهره‌ها استفاده می‌کند و در این مسیر از همبستگیِ بین الگوهای از پیش تعریف شده و دگردیس‌پذیر (تغییرشکل‌پذیر) و تصاویرِ ورودی استفاده می‌نماید. توسط لبه‌ها و با استفاده از روش تشخیصِ لبه، می‌توان مدل چهره را ساخت. گونه‌ای از این رویکرد، تکنیک زمینه‌ی کنترل‌شده است. اگر خوش‌شانس باشید و چهره‌ی موجود در تصویر، در جلو باشد و زمینه‌ هم ساده باشد، می‌توانید زمینه را حذف کنید تا مرزهای چهره‌ها باقی بمانند.

برای این رویکرد، نرم‌افزارِ مربوطه دارای رده‌‌بندهای (کلاسیفایرهای) متعددی برای تشخیص انواع مختلف چهره‌ها و چهره‌های پروفایل است؛ نظیرِ تشخیص‌دهنده‌های چشمان، بینی، دهان و در برخی موارد، کل بدن. اگرچه پیاده‌سازیِ این رویکرد، آسان است اما معمولاً برای تشخیص چهره ناکافی‌ست.

روش ویژگی‌بنیان، ویژگی‌های ساختاریِ چهره را استخراج می‌کند. این روش بعنوان یک رده‌‌بند آموزش می‌بیند و آنگاه به منظور متمایزسازیِ مناطق چهره‌ای و غیرچهره‌ای استفاده می‌شود. نمونه‌ای از این روش، «تشخیص چهره بر اساس رنگ» است که تصاویر یا فیلم‌های رنگی را اسکن می‌کند و مناطقی که مشابهِ رنگِ پوست هستند را پیدا می‌کند و آنگاه به دنبال بخش‌های مختلف چهره می‌گردد.

انتخاب ویژگی هار (Haar)، به مشخصات مشابهی از چهره‌های انسان برای تشکیل انطباق‌هایی از ویژگی‌های چهره، متکی است: لوکیشن و اندازه‌ی چشمان، دهان، پل بینی و گرادیان‌های شیب‌گرای شدت‌های پیکسل. ۳۸ لایه‌ از رده‌بندهای آبشاری جهت کسب کل ۶۰۶۱ ویژگی از هر چهره‌ی پیشینی وجود دارد. شما می‌توانید برخی از رده‌بندهای پیش‌آموخته را در این لینک پیدا کنید. هیستوگرام گرادیان‌های شیب‌گرا (HOG) یک استخراج‌گر ویژگی برای تشخیص شیء است. ویژگی‌های استخراج‌شده، عبارتند از توزیع (هیستوگرام) جهات گرادیان‌های (گرادیان‌های شیب‌گرای) تصویر.

گرادیان‌ها معمولاً لبه‌ها و گوشه‌های بزرگ و گِردی هستند که اجازه می‌دهند این نواحی را شناسایی کنیم. آنها به‌جای مدنظر قرار دادن شدت‌های پیکسل، وقوعِ بردارهای گرادیان را شمارش می‌کنند تا جهت نور را نشان دهند و بخش‌های تصویر را جانمایی نمایند. این روش از همپوشانیِ نرمالسازی کنتراستِ موضعی، به منظور افزایش دقت استفاده می‌کند.

 

تشخیص چهره بر اساس ظاهر (ظاهرگرا)

پیشرفته‌ترین روش ظاهرگرا، به مجموعه‌ای از تصاویر چهره‌ جهت یافتن مدلهای چهره بستگی دارد. این روش تشخیص چهره با هوش مصنوعی به یادگیری ماشین (Machine Learning) و تحلیل آماری جهت یافتن مشخصات تصاویر چهره و استخراج ویژگی‌های آن اتکاء دارد. این روش، الگوریتم‌های متعددی را با هم تلفیق می‌کند.

الگوریتم مبتنی بر تحلیل اجزای اصلی

این الگوریتم، با استفاده از تحلیل مولفه‌ی اصلی (PCA)، به‌خوبی چهره‌ها را نشان می‌دهد. PCA برای مجموعه‌ای از تصاویر اِعمال می‌شود تا بعد مجموعه‌دیتا کاهش یابد و به بهترین شکل واریانس داده‌ها را توصیف کند. در این روش، یک چهره را می‌توان بصورت ترکیبی خطی از اجزای اصلی مدلسازی کرد. تشخیص چهره در این حالت، بر اساس مقایسه‌ی ضرایب بازنمایی خطی است.

 

مجله هوش مصنوعی پارس اینفوتک

این مقاله را هم مطالعه کنید: پردازش تصویر چیست؟

 

 

کاربرد الگوریتم های تشخیص و بازسازی چهره

تشخیص چهره با هوش مصنوعی، اولین گام برای تحلیلِ بیشتر چهره است، از جمله بازشناسی، تشخیص احساس یا تولید چهره. با این حال، لازم است سایر کنش‌ها اقدام به گردآوری تمام داده‌های مورد نیاز برای پردازشِ بیشتر نمایند. تشخیص چهره‌ی مقاوم، پیش‌نیازی برای ابزار تحلیلی، ردگیری و بازشناسیِ پیچیده است و بنیان بینایی رایانه‌ای است. همانطور که در احراز هویت سامانه های مختلف داخلی و خارجی و همچنین در فرایند احراز هویت نیز قابل مشاهده است، هوش مصنوعی می‌تواند جایگزین دقیق و خوبی برای این وظیفه باشد.

۵ برنامه کاربردی برای تغییر چهره با هوش مصنوعی

در ادامه نوبت این است که بدانیم با چه اپلیکیشنی و چگونه با هوش مصنوعی چهره خود را تغییر دهیم. هرکسی که به اینترنت دسترسی داشته باشد می‌تواند برنامه‌های دیپ فیک در دسترس عموم است و در چند ثانیه می‌توان تصویر را تغییر داد. برای این کار، می‌توانید از برخی از اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌ها که برای ساخت دیپ فیک طراحی شده‌اند استفاده کنید.

۱- اپلیکیشن فیس اپ (FaceApp)

فیس اپ یک برنامه تغییر چهره موبایلی و رایگان است. با این برنامه علاوه بر تغییر چهره می‌توانید چهره خود را پیر‌تر یا جوان‌تر کنید‌. یعنی با بازسازی چهره افراد سالخورده، دوران جوانی آن‌ها را می‌سازد یا چهره دوران پیری افراد جوان را می‌سازد. فیس اپ قابلیت‌های زیادی دارد که یکی از مهم‌ترین‌های آن‌ها، تغییر چهره در قالب جنس مخالف است. این تغییر آن‌قدر واقع‌گرایانه است که به سختی می‌توان تشخیص داد با هوش مصنوعی انجام شده است. همچنین با تشخیص حالت لبخندِ شما، دو حالت لبخند در اختیارتان قرار می‌دهد که برای عکس‌های ساده و بدون لبخند، گزینه جذابی است و می‌توانید لبخندی جذاب و عمیق به چهره خود اضافه کنید.

امکانات برنامه یا اپلیکیشن face app چیست؟

– سلفی های خود را با کانال های Impression ایده آل کنید.

– هوش مصنوعی پیری

– موهای صورت یا سبیل را اضافه کنید

– رنگ مو و مدل موی خود را تغییر دهید

– به موهای خود حجم دهید

– تمام موارد لوازم آرایشی را دارد

– تاثیرات نور با دانلود face app

– از بین بردن ترک ها و عیوب پوست

– صاف کردن پیچ خوردگی‌ها با دانلود فیس اپ

– به طور موثر برجسته سازی صورت را تقویت یا محدود کنید

– نقطه کانونی را ارزیابی کنید

– دستگاه کنتراست ساده در هر مرحله با تجزیه و تحلیل قبلی و بعدی

– کنترل کامل دما، غوطه وری و سپس مقداری

– به عنوان یک جهت گیری جایگزین، به چه چیزی شبیه هستید

– به هوش مبتنی بر کامپیوتر اجازه دهید بهترین مدل مو و تنوع شما را ردیابی کند

– برای دانلود face app عکس خود را با نام بزرگ شماره ۱ خود تغییر دهید

– بازی تغییر چهره در مهمانی‌ها

– با دانلود برنامه فیس اپ ببینید فرزندان آینده شما چه شباهتی خواهند داشت

– سبک شماره ۱ خود را از عکس های مختلف دریافت کنید

– صورت خود را در یک صحنه فیلم شناخته شده قرار دهید

– تلاش برای تغییر وزن: بزرگتر یا متوسط‌تر شوید.

 

مجله هوش مصنوعی پارس اینفوتک

این مقاله را هم مطالعه کنید: تشخیص بیماری آلزایمر با هوش مصنوعی

 

 

دستورالعمل کار با برنامه فیس اپ Face App

برای استفاده از این اپلیکیشن حتماً باید به اینترنت دسترسی داشته باشید. چرا که پردازش تصویر و اعمال فیلترها در سرور این اپلیکیشن انجام می شود. زمانی که خواستید face app یا فیس اپ صورت دانلود کنید، ابتدا باید فرم معمولی این برنامه را دانلود کنید و المان های فیس بوک جنیوس را از داخل برنامه خریداری کنید که معمولا از داخل ایران در دسترس نیست. برای دانلود فیس اپ، می توانید از اتصال زیر برای دانلود آن از Bistro Marketplace استفاده کنید. موثرترین روش کار با برنامه faceapp بسیار ابتدایی است. کافی است عکس خود را با دوربین سلفی ضبط کنید یا یکی از نمایشگر این اپلیکیشن را انتخاب کنید که در نتیجه چهره را برای شما انتخاب می کند و بقیه را به مدیریت ابری FaceApp منتقل کنید.

لینک دانلود face app برنامه هوش مصنوعی چهره:

پلی استور

اپ استور

 

نکته‌های استفاده از برنامه فیس اپ

در استفاده از برنامه هوش مصنوعی تغییر چهره می‌توانید با استفاده از دوربین در برنامه از خود عکس بگیرید. می‌توانید از تصاویر موجود در گالری خود استفاده کنید تا فیس اپ اقدام به آپلود آن در سرورهای خود بکند. سپس به لیست افکت‌ها دسترسی پیدا خواهید کرد و می‌توانید هر افکتی که دوست دارید را روی عکس‌تان امتحان کنید. به یاد داشته باشید که اگر تصویر را از گالری موبایل خود انتخاب کنید و حجم آن تصویر بالا باشد، تا آپلود شدن کامل تصویر زمان خواهد برد. بنابراین بهتر است اگر از دوربین خود برنامه استفاده نمی‌کنید، پس تصاویری با حجم‌های پایین انتخاب کنید.

امنیت مشتریان در فیس اپ FaceApp

FaceApp در مدت زمان طولانی از تحویل آن برای فریمورک کاری اندروید، این امکان را داشته است که عنوان دومین برنامه معروف Google Play را با بیش از ۱۰۰ میلیون دانلود دریافت کند. جمع آوری بالای این برنامه نگرانی در مورد به خطر انداختن داده های توزیع شده توسط برنامهfaceapp را ایجاد می کند. نکته دیگر این است که هر مشتری از هر مکانی می تواند چهره شخص دیگری را در این برنامه قرار دهد و تغییراتی در چهره ایجاد کند.

به هر حال، شاید اصلی‌ترین مسائل مطرح شده در مورد این برنامه، گزینه استفاده از تمام عکس‌های منتقل شده توسط تعاونی متخصص باشد. به این ترتیب، با فرض اینکه روزی چهره خود را در یکی از اطلاعیه‌های ایران ببینید، متوجه خواهید شد که ماجرا از کجا شروع شده است. بدیهی است که این برنامه هوش مصنوعی چهره قول داده است که به هیچ دلیلی داده‌های مشتری را برای تولید پول یا پیشنهاد به سازمانهای خارجی درگیر نکند، در هر صورت، در یک بخش دیگر از اصول هدف تغییر چهره با هوش مصنوعی، به وضوح اشاره شده است که سازمان می تواند برای همیشه از عکس استفاده کند.

آیا واقعا برای دانلود فیس اپ ممکن است خطری وجود داشته باشد؟

مسلم است که اگرچه چند کانال جذاب و معروف در فیس بوک به صورت رایگان در دسترس هستند، اما برای دانلود برنامه تغییر چهره با هوش مصنوعی شما باید فیس بوک آس را بخرید تا به هر یک از عناصر آن دسترسی پیدا کنید. از آنجاییه بعضی افراد کلا علاقه به نسخه مود شده دارند شما نیز می‌توانید با دانلود face app مود شده از امکانات دیگری نیز استفاده کنید. به طور کلی، هیچ مشکلی وجود ندارد که در اینترنت قابل دسترسی نباشد. به این دلیل که فناوری‌های بسیاری به روز رسانی شده اند.. در هر صورت، با فرض اینکه واقعاً به محافظت از عکس‌های خود اهمیت می‌دهید، ایده‌آل است که استراتژی امنیتی فیس‌بوک را قبل از دانلود فیس اپ و اجازه ورود به عکس‌ها به طور کامل بررسی کنید.

 

۲- برنامه فیس سواپ (Face Swap)

فیس سواپ برای گوشی‌ها قابل استفاده است. این یک برنامه سرگرم‌کننده است که می‌تواند چهره‌های دو نفر داخل عکس را تجزیه و تحلیل کرده و به گونه‌ای با هم جابجا کند که کاملا طبیعی به نظر برسد. با استفاده از این برنامه می‌توانید چهره‌ خود را با افراد مشهور از جمله سلبریتی‌ها و فوتبالیست‌ها تغییر داده و لحظات خوشی را برای خود رقم بزنید. از مزیت‌های منحصر‌به‌‌فرد این برنامه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

رایگان و کاربردی
قابل نصب برای اندروید و ios
قابلیت عوض کردن چهره در عکس و ویدئو
امکان ویرایش چهره تا رسیدن به حد مطلوب
تشخیص اتومات چهره
استفاده کاربری آسان و بدون نیاز به دانش قبلی
قابلیت ذخیره عکس ساخته شده

کار با این برنامه بسیار ساده و آسان است کافیست عکس و یا ویدیو مورد نظر خود را انتخاب کنید. این برنامه به طور خودکار چهره‌ها را برای شما عوض می‌کند و نتیجه را به شما نشان می‌دهد.

 

۳- ریفیس (Reface)

ریفیس به‌عنوان یک برنامه‌ی خنده‌دار با ویژگی‌های دوربین پیشرفته شناخته می‌شود که ویرایشگر عکس و ایجاد‌کننده الگوهای رفتاری دارد. با ریفیس قادر به متحرک کردن عکس‌ها هستید. همچنین ویدیوها را با چند مرحله ساده ویرایش کنید و گیف‌های واقع‌گرایانه و طنز بسازید. خود را به چهره یک فرد مشهور تبدیل کنید؛ به‌عنوان مثال می‌توان چهره خود را شبیه یک فوتبالیست معروف مانند رونالدو یا چهره مسی و یا شبیه سلبریتی‌ مشهور مانند سلنا گومز کنید یا جنسیت خود را تغییر دهید.

۴- برنامه زائو (ZAO)

با زائو می‌توانید چهره خود را به شخصیت‌های محبوب فیلم و سریال تغییر دهید.‌ شما می‌توانید خود را در نقش بازیگران معروف ببینید و خود را سرگرم کنید. یکی از ویژگی‌های این برنامه پیشنهاد ژست به کاربر است. مثلا می‌گوید به دوربین خیره شوید، لبخند بزنید، چشم‌های‌تان را ببندید و غیره. در حقیقت هدف از این پیشنهادها شبیه کردن چهره شما به شخصیت بازیگر مد‌نظر است. ایجاد این تغییرات تنها هشت ثانیه زمان می‌برد. این برنامه یک برنامه‌ی چینی است که برای فعال کردن آن نیاز به شماره چینی دارید.

اما مشکلی که در این برنامه وجود دارد، متاسفانه به خاطر حفظ حقوق حریم خصوصی توسعه‌دهندگان ZAO با چالش‌های زیادی روبرو شده‌اند. به‌عنوان مثال، در صورت ایجاد تصویر شما در این برنامه، سازندگان ZAO هیچ تعهدی برای حفظ حریم خصوصی محتوای شما ندارند و می‌توانند به دلخواه خود از آن استفاده کنند. با این حال، شرکت سازنده ZAO سیاست‌های خود را تغییر داده است، اما فروشگاه‌هایی مانند گوگل‌پلی این تغییرات را به‌طور کامل درک نکرده و صفحه برنامه را از دسترس خارج کرده‌اند. در حال حاضر می‌توانید این برنامه را مستقیماً از سایت رسمی ZAO دانلود کنید.

 

۵- برنامه jiggy

این برنامه توانسته بین کاربران محبوبیت خاصی پیدا کند و jiggy قادر به تولید محتوای جذاب و سرگرم‌کننده‌ای است به خصوص در زمینه متحرک‌سازی تصاویر و ساخت ویدئوهای رقص. استفاده از این نرم‌افزار بسیار آسان است. فقط کافیست عکس و موزیک و رقص مورد نظر خود را انتخاب کنید و سایر کارها را به Jiggy بسپارید. در نهایت، شما قادر خواهید بود خروجی عکس، ویدئو و گیف خود را دریافت کنید. این برنامه بیش از ۱۰۰ مدل رقص مختلف در اختیارتان قرار می‌دهد.

نگاهی به دیگر سایت‌های‌ هوش مصنوعی برای تغییر چهره

با استفاده از کدام سایت‌ها و چگونه با هوش مصنوعی چهره خود را تغییر دهیم؟! با استفاده از سایت‌های مبنی بر هوش مصنوعی، شما می‌توانید چهره خود را با چهره دلخواه خود یا دیگران ترکیب کنید و نتایج عجیب و غریب را ببینید. برای این کار، شما فقط باید تصویر خود را آپلود کنید و چهره مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس سایت هوش مصنوعیِ با استفاده از الگوریتم‌های پیچیده، چهره شما را با چهره دلخواه تغییر می‌دهد و نتیجه را به شما نشان می‌دهد.

سایت هوش مصنوعی تغییر چهره FaceSwapOnline

با این سایت ویرایش عکس با هوش مصنوعی، قادر به تغییرات به صورت دستی هستید. ممکن است این سرویس برای شما پیچیده به نظر برسد، اما در صفحه کامپوزیتور، گام به گام به شما نشان داده می‌شود که چگونه می‌توان چهره‌ای را روی تصویر دیگر جایگزین کنید. علاوه بر آن شما می‌توانید از ابزار ویرایش عکس‌‌ استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که تصاویر به خوبی با یکدیگر ترکیب شده‌اند. همچنین برچسب‌های اضافی نیز ارائه می‌دهد که می‌توان آن‌ها را به ویرایش چهره اضافه کرد.

اما قبل از استفاده از این سایت، به این نکات توجه داشته باشید که شما فقط مجاز هستید که محتوایی را پست، ویرایش یا توزیع کنید که حق کپی رایت آن به شما تعلق دارد. هنگام آپلود تصویر خود در FaceSwapOnline، شما به سایت اجازه می‌دهید که براساس شرایط خدمات، از تصاویر شما بدون حق کپی رایت و در هر جای دنیا استفاده کند. به عبارت دیگر، وقتی عکس را در سایت آپلود می‌کنید، سایت می‌تواند هر کاری را با آن بکند. پس مواظب باشید که چه نوع عکس‌هایی را آپلود می‌کنید.

 

سایت Deep Art Effects -AI Photo Filter

برای پاسخ به سوال اینکه چگونه با هوش مصنوعی چهره خود را تغییر دهیم؟ می‌توان این ابزار را معرفی کرد. Deep Art Effects یک ابزار ویرایش عکس است که از هوش مصنوعی برای تبدیل عکس‌های شما به آثار هنری استفاده می‌کند. این ابزار طیف گسترده‌ای از سبک‌های هنری برای انتخاب دارد؛ به‌عنوان مثال می‌توان نقاشی‌های مشهور، عکس‌های انتزاعی و حتی تصاویر سه‌بعدی. نحوه استفاده از این سایت به این صورت است که یک عکس بارگذاری کرده و سبک هنری مورد نظر خود را انتخاب می‌کنید. سپس، ابزار هوش مصنوعی عکس شما را پردازش می‌کند و آن را به یک اثر هنری تبدیل می‌کند. نتیجه بدست آمده را می‌توانید ویرایش و ذخیره کنید یا در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

سایت Fotor

می‌توان گفت که این سایت تغییر چهره یکی از بهترین سایت‌های ساخت عکس با هوش مصنوعی است. این ابزار آنلاین ویرایش عکس، با استفاده از مولد هوش مصنوعی قابلیت تبدیل متن به عکس را در چند ثانیه فراهم می‌کند. با استفاده از Fotor، شما می‌توانید عکس‌های بسیار طبیعی از چهره‌ها، کاراکترهای سه بعدی، هنر انیمه، نقاشی و هنر دیجیتال دیگر بسازید. علاوه بر این بسیاری از طرفداران فوتبال به دنبال فرصتی هستند تا چهره خود را با چهره‌های مورد علاقه‌شان مانند لیونل مسی، جایگزین کنند. در اینجا، شما می‌توانید با انتخاب چهره فوتبالیست مورد علاقه‌تان، به‌راحتی این آرزو را به حقیقت تبدیل کنید. یک ویژگی بسیار خوب Fotor رایگان بودنش است و همچنین قابلیت نمایش تصاویر با رزولوشن کامل را دارد. این قابلیت برای همه کاربران چه حرفه‌ای و مبتدی بسیار مفید است. این سایت قابلیت تولید عکس از روی متن را هم دارد.

 

مجله هوش مصنوعی پارس اینفوتک

این مقاله را هم مطالعه کنید: ماشین لرنینگ یا یادگیری ماشین چیست؟

 

 

شبکه عصبی Speech2Face

شبکه عصبی Speech2Face در واقع شامل کامپیوتری است که می تواند مشابه با مغز انسان فکر کند. به منظور آموزش این سیستم، محققان MIT از میلیون ها ویدیوی صحبت کردن بیش از ۱۰۰ هزار نفر استفاده کرده اند. با استفاده از این داده ها، Speech2Face قادر به تشخیص ارتباط میان صدای افراد و خصوصیات فیزیکی خاص در چهره آنها شد و هوش مصنوعی با استفاده از کلیپ های صوتی مدل سازی عکس های واقعی از چهره را آغاز کرد. در برخی موارد نژاد، محدوده سنی و جنسیت افراد در تصاویر تولید شده به درستی تشخیص داده شده است.

به گفته محققان MIT در حال حاضر این سیستم تنها یک ظاهر میانگین از چهره طرف را ایجاد می کند و نمی تواند چهره واقعی هر شخص را بازسازی کند اما تصویر تولید شده از نظر محدوده سنی، نژاد و جنسیت هر شخص معمولاً صحیح است. با این حال تفسیرهای الگوریتم مورد نظر همچنان با بی نقص بودن فاصله دارد و در شرایط روبرو شدن با تغییرات زبانی نتایج متفاوتی را ارائه می دهد. به عنوان مثال هنگامی که یک فرد آسیایی زردپوست به زبان چینی صحبت می کند تصویر یک فرد آسیایی ایجاد می شود اما اگر همان فرد به انگلیسی صحبت کند هوش مصنوعی تصویر یک فرد سفید پوست را تولید می کند.

به گفته محققان داده های محدودِ مورد استفاده برای یادگیری که از یوتیوب استخراج شده از دلایل دقت کم این سیستم است. این چنین مشکلاتی می تواند به تعصب نژادی و جنسیتی هوش مصنوعی هم منجر شود. شاید این فناوری در آینده با پیشرفت بیشتر بتواند در زمینه شناخت مجرمان مفید باشد و البته شاید هم به ابزاری برای نقض حریم خصوصی بدل شود.

 

 

ویدیو بازسازی چهره‌های شاه‌ها و ملکه‌های مصر باستان توسط هوش مصنوعی

 

 

دنبال کردن در تلگرام دنبال کردن در اینستاگرام دنبال کردن در آپارات

2 دیدگاه برای “الگوریتم بازسازی چهره‌ توسط هوش مصنوعی – بازسازی چهره شاه‌ها و ملکه‌های مصر باستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×